1739 Sayılı Temel Eğitim Kanunu'nun 43.Maddesinin Kaldırılması, Verilen Hakların Geri Alınmasıdır.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenliği ihtisas mesleği kabul eden 1739 sayılı temel eğitim kanununun 43. Maddesinin kaldırılması kabul edilebilir değil. 43.Maddenin kaldırılmasının sebebi de zaten çıkarılan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile çelişmesidir.
Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda kariyer basamakları sınav şartına zemin oluşturmada 43. maddenin kaldırılması bulunmaktadır. 
43. Maddenin kaldırılmasıyla, öğretmenliği ihtisas mesleği olarak kabul eden kanun engeli de bertaraf edilmiştir.
1739 sayılı Temel Eğitim Kanunun 43. Maddesinin kaldırılması verilen hakların geri alınması anlamına gelir.
 Ama nedendir bilinmez ,verilen hakların geri alınmasına öğretmenleri temsil eden sendikalar vakti zamanında  yeterli tepkiyi göstermemiştir.
Burdan tüm öğretmen sendikalarıımıza yetkililerimize sesleniyoruz!
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın sancısız başlaması için, önce öğretmenlerin sancıları giderilmeli...

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı