EBA Canlı Ders Sorunları ve Çözüm Yolları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okulumuz Gözükmüyor : EBA sizin MEBBİS ve EOKUL bilgilerinizi kullanmaktadır. Eğer EBA ya girdiğinizde gruplar sekmesinde birden fazla okul bulunuyor, ilginiz olmayan okullar gözüküyorsa lütfen ilginiz olmayan okul yöneticileri ile irtibata geçerek EOKUL öğretmen kullanıcı kaydınızı sildiririz. Ayrıca görevlendirme olarak çalışıyorsanız ve okullarınız gözükmüyorsa MEBBİS te İlçeniz İnsan Kaynakları Şubesine ileterek ders tamamlama bilgilerinizin eklendiğine emin olunuz. Sonrasında EBA gruplar sekmesinde bilgilerimi güncelle tuşuna basarak düzeltebilirsiniz.

Okul Yöneticilerinde Okul Bilgileri Sorunu: Bu sorun genel olarak birden fazla görev yeri bulunun okul müdürlerimiz de gözükmektedir. Bünyesinde İlkokul, Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi birimlerinden birden fazla bulunan okul müdürleri genelde tek okulu görebilmektedir. Buradaki çözüm yolu ise yetkili oldukları tüm kurumlarda ders tamamlama bilgileri İlçeniz İnsan Kaynakları Şubesine ileterek MEBBİS’e işlenmelidir. MEBBİS bilgileri güncellendikten sonra EBA gruplar sekmesinde güncelleme yapılması ve tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir.

Windows 7 bilgisayar da EBA canlı derse giremiyorum: 

https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe dosyasını indirip bilgisayarınıza kurup tekrar deneyin.

Canlı Ders Oluştur Sekmesi Gözükmüyor: Yukardaki bilgiler yapıldı ve hala çözüm oluşmamışsa

TC Kimlik Numaranız

İletişim numaranız

Görevli olduğunuz Okulların Kurum Kodları

Sorunuzu açıklayan bilgi notu

MEBBİS Kişisel Bilgiler Modülünde te Görevlendirme sekmesinde görevlendirme olduğunuz okulları gösteren ekran resmini ile EBA Gruplar sekmesinde çıkan okul bilgilerinizi gösteren ekran resmi  bilgilerini yazilimdestek@eba.gov.tr adresine iletiniz.

Çözülemeyen sorunlarınızı btkoordinator55@meb.gov.tr  adresine iletebilirsiniz. 

EBA yardım sayfasında farklı sorunlar ve çözüm yolları için http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak