EBA Canlı Ders Öğretmen Kamerası Ters Görünenlere Çözüm Önerileri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında, Öğretmenlerimiz EBA TV’den ders anlatmaya başladılar. Bu uygulamaya geçilmesiyle beraber çoğu öğretmenimizin donanımsal / yazılımsal sorunlar yaşamaya başladığını görmekteyiz bunlardan bir tanesi manycam kamera ters çevirme sorunu yani web kameranın / laptop kamerasının görüntüyü hiç göstermemesi yada ters göstermesi. Bu sorunun meydana gelmesi çeşitli nedenlerden kaynaklı olabiliyor, eğer kameranız daha önce çalışır konumda iken format işlemi sonrası bu hale geldiyse muhtemelen kameranızın yazılımı şuanki işletim sistemine uyumlu değil yada hiç yüklü değil Bu yazımızda bu sorunların nasıl düzeleceğine dair yararlı bilgiler vermeye çalışacağız.

Kameradan Hiç Görüntü Gelmiyorsa siyah bir ekranla karşılaşıyorsanız;
1. Yol: Başlat menüsü > ayarlar > uygulamalar ve özellikler > kamera ya tıklayın > Gelişmiş seçenekler > gelen ekrandan ayarları sıfırlamayı deneyin.

2. Yol: Kameranızın marka modelini arayarak güncel yazılımı indirip kurmayı deneyin.

Kameranız çalışıyor ama görüntü ters duruyorsa;
1. Yol: Başlat>> Denetim Masası>> Görüntü>> Ayarlar Sekmesi>> Gelişmiş Düğmesi>> Intel(R) Extreme Graphics sekmesi (veya video kartınızın adı)>> Grafik Özellikler Düğmesi>> Rotation sekmesi >> Enable Rotation sil.

2. Yol: Başlat > arama yerine aygıt yöneticisi > oradan görüntüleme aygıtları > sonra altta çıkan kameranıza gelip sağ tıklayın > özellikler > yukarıdan sürücüyü seçin > altta yazan sürücüye geri dön’e tıklayın ve tamam deyin Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun çözülsün

3. Yol: ön kamerayı açınca ayarlarda “Ters Dönmüş olarak Kaydet” diye bir ayar var onu kapalı yapınca düzelir

4. Yol: Bilgisayar Eğer Asus ise; Asus laptop web kamera PID versiyon kodu nasıl öğrenilir?
Bilgisayarıma sağ tıklayın ve özellikler’e girin.
Açılan pencereden Donanım yada Aygıt Yöneticisi ekranını açın.
Görüntü aygıtları sekmesinin altında kameranızı göreceksiniz. Kameraya sağ tıklayın. Özellikler ve ayrıntılar yolunu izleyin.
Bu ekrandaki karmaşık rakamlar kameranızın pid kodu’dur.
Örnek bir PID kodu USB\VID_04F2&PID_05016

5. Yol: Eğer Bilgisayar Asus ise. (Bu çözümü farklı markalar için de kendi resmi sitelerine giderek deneyebilirsiniz.)

Asus resmi internet sayfasına girin. Asus Türkiye Destek Sayfası
Bilgisayarınızın model numarasını Arama Desteği kutucuğuna yazın ve enter’a basın. (Model bilgisi laptop’ınızın altında, ekranın sağ altında yada klavye kısmındaki etiketler üzerinde olabilir)
Örnek; ASUS VivoBook S14 S432FL
Laptop’ınıza ait destek sayfasına gelmiş olmalısınız. Bu sayfadan Sürücüler & Araçlar sekmesine tıklayın.
(Opsiyonel) İşlemci Tipi veya BIOS Sürümünü Seçin. (Bu seçenek bazı laptop’larda çıkmaktadır)
Lütfen İşletim Sistemi Seçin. Örnek; Windows 10 64Bit.
Tüm donanım sürücülerinin listelenmiş olması gerekiyor. Bu sayfada Camera sürücülerine gelin ve Tümünü Göster’e basın. Listelenen yerde Pid versiyon numaranızın yazılı olduğu sürücüyü indirip kurun.
6. Yol: ManyCam Pro isimli programı yükleyerek, sağ menüden kamera ikonuna tıklayarak rotation vb birşeyler yazar ordan görüntüyü çevirmeyi deneyin, ardından manycam açıkken  kamerayı kullanmak istediğiniz skype, ebatv vs programa gidin ve kamera seçeneği olarak manycam’ı seçtiğinizden emin olun bu kesin çözümdür görüntüyü çevireblirsiniz.

ManyCam Pro Full v6.7.0.34 Türkçe indirme linki:

Kaynak: https://kodgunlugum.com/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
EBA TV Öğretmen Kamerası Ters Görünenlere Çözüm ÖnerileriEba TvÖğretmen Kamerası Ters GörünenlereEBA Canlı Ders Öğretmen Kamerası Ters Görünenlere Çözüm ÖnerileriÖğretmen Kamerası Ters Görünenlere Çözüm ÖnerileriEBA Canlı DersEBA Canlı Ders Öğretmen Kamerası Ters GörünenlereÇözüm ÖnerileriKameradan Hiç Görüntü Gelmiyorsa Siyah Bir Ekranla KarşılaşıyorsanızKameradan Hiç Görüntü GelmiyorsaSiyah Bir Ekranla KarşılaşıyorsanızKameranız çalışıyor Ama Görüntü Ters Duruyorsa;Görüntü Ters DuruyorsaAsus Türkiye Destek SayfasıManyCam Pro FullManyCam Pro Full V6.7.0.34 Türkçe Indirme Linki:ManyCam Pro Full V6.7.0.34 Türkçe Indirme LinkiWebcam SorunuEBA TV Öğretmen Kamera SorunuEBA Öğretmen Kamera SorunuZoom Öğretmen Kamera SorunuKamera SorunuKamera TersKarıncalı GösteriyorEBA TV Öğretmen Kamerası TersEBA Öğretmen Kamerası TersKamera Ters SorunuLaptop Kamera TersAmera Ters çevirmeManyCam Pro Full Indirön Kamera Ters çekiyorEba Kamera Ters çekiyorEBA Ekran GörüntüsüEBA GörüntülüEBA Videolarından Ses GelmiyorCanlı Derste Kamera Açmak Zorunlu MuEBA CANLI Derste Parmak KaldırmaEBA Canlı Ders Sorunlar Ve Çözüm YollarıEba Canlı Ders Sorunları Ve çözüm önerileriEBA CANLI DERS Kamera AçmaEba CANLI DERS Kamera Nasıl AÇILIR öğrenciZoom Canlı DersEBA CANLI DERS Kamera AçılmıyorEba CANLI DERSTE Kamera Nasıl AÇILIR TelefonSkypeGoogle MeetEBA CANLI DERS Kamera Açma BilgisayarEBA CANLI DERS Kamera Açma TelefonEBA CANLI Ders Görüntü Açma öğrenciEBA CANLI DERS Görüntü Açma TelefonEba Canlı Ders öğretmenEba Canlı Ders öğretmen Kamerası Ters Orunu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al