Okul Birincisi Belirleme Sisteme İşleme Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okul birincisi belirleme işlemleri, sisteme nasıl işleniyor? Okul birincilerini belirleme işlemleri nasıl yapılıyor? Okul birincisi seçme işlemlerine ilişkin detaylar
2. Dönem not işlemlerinin bitirilmesi
2. Dönem sene sonu öğretmen kurulu öncesi e-okul >kurum işlemleri>not işlemleri>not girişi kilitle>raporlar>aktif öğretim yılı okul derece listesi> (12. sınıflar) için rapor alınması.
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre okul birincisinin 2. dönem sene sonu öğretmen kurulunda tutanak altına alınması (okul birincilerinin tespiti
Okul birincisi öğrencinin 10 Temmuz 2024 tarihinden öncesinde e-okul>kurum işlemleri>diploma işlemleri> ÖSYM okul birincisi bölümüne işlenmesi.
2023-2024 Öğretim yılı ortaöğretim kurumları okul birincisi bilgileri ise MEB e-okul sisteminden 11 temmuz 2024 tarihinde elektronik ortamda alınarak ÖSYM aday işlemleri sistemine aktarılacaktır.
2024-YKS'ye başvuran adayların , YKS değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini, 12-23 Temmuz 2024 tarihleri arasında ÖSYM aday işlemleri sisteminde kontrol ederek onaylamaları; eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olan adayların belirtilen tarihlerde kendi okullarından, MEB e-okul sistemindeki hatalı bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.
Adayların bu bilgilerini hem kendi okullarından hem de ÖSYM aday işlemleri sisteminden 12-23 Temmuz 2024 tarihleri arasında ÖSYM aday işlemleri sisteminde kontrol etmeleri ve 23 temmuz 2024 tarihi saat 16:00'a kadar MEB e-okul sisteminde gereken düzeltmeleri yaptırmış olmaları gerekmektedir.
Yönetmeliğin ek üçüncü maddesinde yer alan "ilçe, il veya ülke genelinde genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi durumlarda bu Yönetmelikle düzenlenen eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça ayrıca belirlenebilir" hükmü gereğince afet bölgesinden diğer illerdeki eğitim kurumlarına nakil olduktan sonra, eski okuluna dönem bitiminin öncesindeki üç haftalık süre hariç olmak üzere tekrar nakil olan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerinin mezun olduğu ders yılının tamamını bulunduğu okulda okumayan öğrenciler okul birincisi olamaz hükmünden muaf tutulacaklardır.

Kaynak: webdeogren

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al