e-Okul Öğretmen Uygulaması

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

a) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.
b) Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği.
Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında devamsızlık yapan öğrenciler İlgi (a) ve (b)'de kayıtlı Yönetmelik hükümleri kapsamında yoklama fişine ve e-Okul sistemine işlenmektedir.
Devamsızlık yapan öğrencilerin ders öğretmeni tarafından anlık olarak e-Okul sistemine işlenebilmesi için Bakanlığımızca hazırlanan ve App Store ile Google Play Store uygulaması üzerinden indirilebilen e-Okul Öğretmen uygulamasının özel okullarda görev yapan öğretmenler tarafından kullanılması önem arz etmektedir. Ayrıca okul idaresince e-Okul sistemine devamsızlık yapan öğrencilerin girişleri yapılmaya devam edilecek olup e-Okul Öğretmen uygulaması üzerinden yapılacak girişler de Bakanlığımızca kontrol edilecektir.
Bu kapsamda, özel okul öğretmenleri tarafından dersine girdikleri sınıf/şubelerde ilgili ders saati itibarıyla alınan yoklamaların e-Okul Öğretmen uygulamasının e-Yoklama ekranı üzerinden sisteme işlenmesi için gerekli duyurunun Valiliğinizce yapılması hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

Fethullah GÜNER
Bakan a.
Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü
Dağıtım:
Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne
B Planı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al