Davranış Notlarının Eksiksiz Girilmesi Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 / 2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu İş ve İşlemleri
Bütün Dersler İçin “Çok iyi”, “İyi”, “Yeterli” ve “Geliştirilmeli” Seçeneklerinden Birinin İşaretlenmesi. İlkokullarda öğrencilerin başarısı; gelişim düzeyleri dikkate alınarak öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen ders etkinliklerine katılımları, bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilir. Karnede “çok iyi”, “iyi”, “yeterli” ve “geliştirilmeli” şeklinde gösterilir.

(Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği)
 Öğrencinin akademik ve sosyal gelişimi, süreç içerisinde öğrenci değerlendirme formu, kontrol listesi, dereceleme ölçeği vb. araçlar ile takip edilir. Bu araçlar öğrenci gelişim dosyasında tutulur. (Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Kılavuzu)
 Öğrencideki gelişim, sınıf içerisinde yapılan her türlü öğretim etkinliklerinde (yazılı, sözlü, uygulamalı vb.) öğrenci ve sınıf geneli olarak sürekli takip edilir. Öğrencinin takip edileceği araçlar öğretmen tarafından oluşturulur ve öğrenci değerlendirilmesinde etkin olarak kullanılır. Dönem ve yılsonu değerlendirmelerinde bu araçlar kullanılır.
Değerlendirme araçlarının şekli ve içeriği ders öğretmenine, dersin özelliğine ve ünite/konu özelliğine göre değişiklik gösterebilir. (Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Kılavuzu)
 Kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerini sürdüren öğrencilere yönelik ölçme ve değerlendirme sürecinde öğrencilerin BEP’leri esas alınır. (Yazılı Ve Uygulamalı Sınavlar Kılavuzu) E-Okul Sisteminde Bulunan Karne Bilgileri - Öğretmen Görüşünün Sınıf / Şube Rehber Öğretmenlerince Her Öğrenci İçin Girilmesi. Öğrencilere, e-Okul sistemindeki bilgiler esas alınarak her dönem sonunda karne verilir. Karnede, öğrencinin derslerdeki başarısı ile sosyal etkinlik çalışmaları ve okula devam durumu gösterilir. İlkokul karnesinde davranış ölçütlerine göre öğrencilerin gelişim düzeylerine de yer verilir.
*İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Karne Bilgileri Öğretmen Görüşü sekmesini tıklayarak Sınıf/Şube Rehber Öğretmeni olduğu sınıfa ait Karne Öğretmen Görüşü
Bilgileri girişini tamamlamaları gerekmektedir.
*Karne Bilgileri - Öğretmen Görüşünün aktif öğrencilerinize göre yapmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda tereddüte düşüyorsanız aktif öğrenci listenizi okul idaresinden alınız.
Davranış Notlarının Eksiksiz Girilmesi,
(1) İlköğretim kurumlarında; ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’te verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından “(1) Geliştirilmeli”, “(2) İyi”, “(3) Çok iyi” şeklinde değerlendirilerek e-Okul sistemine işlenir.
*Sınıf/Şube Rehber Öğretmenleri tarafından İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Davranış Notları sekmesinden sınıfa ait davranış notu girişlerinin tamamlanması
gerekmektedir.

E-Okula;

A) 1- Türkçe, 2- Matematik, 3- Fen Bilimleri, 4-Sosyal Bilgiler/T.C inkılap Tarihi, 5-Ingilizce, 6-Din Kültürü” derslerinden Sinava Girmiş ise Sınav Notu ve Ders Saatine göre ders etkinliklerine katılım puanı girilecek.

B) 1- Görsel Sanatlar, 2- Müzik, 3- Beden Eğitimi ve Spor, 4- Teknoloji ve Tasarım, 5Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, 6- Peygamberimizin Hayatı, 7- Temel Dinî Bilgiler, 8Tüm Seçmeli  derslerden sınav yapılmayacak olup sisteme sınav notu girişi yapılmayacaktır. Bu derslerin dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al