4. Sınıf E-Okul Not Girişleri Nasıl Yapılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlkokul 4. sınıfların, e-okul not girişi nasıl yapılacak? 4. Sınıfların, e-okul not girişlerinde neler yazılacak? İlkokul 4. sınıfların, not giriş sistemi nasıl işleyecek? 4. sınıfların not girişlerinde, ne yazması gerekiyor? 4. Sınıfların notları nasıl verilecek? İlkokul 4. sınıfların not verme işlemleri, nasıl yapılıyor?
 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 4. sınıf e-okul not girişi sisteminde yer alan yazılı kısımları çıkartılmış.

Önümüzdeki dönemde, 4. sınıfların e-okul not girişleri yapılırken, Değerlendirme kriteri olarak "GELİŞTİRİLMELİ -   YETERLİ - İYİ  -  ÇOK İYİ"  şekline dönüştürülmüştür.

4 sınıf karne notu nasıl verilir?
İlkokul 4. sınıflarda yazılı sınav saati uygulaması yapılmayacak. 4. sınıflarda öğrenci notları öğrenci gelişim dosyasına göre verilecek. İlkokulda sınavların kaldırılması kararını eğitimciler olumlu olarak değerlendirdi.

Geçtiğimiz dönemde Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce 4. sınıflarda yapılan yazılı sınavları kaldırma kararı almıştı. Yazılı sınavlar kaldırılmadan önce, e-okul notları aşağıdaki sisteme dayalı olarak verilmekte idi. 

Daha önce 4. sınıflarda yazılı sınav yapılırken,  "(3) (Değişik Fıkra: RG 16/06/2016-29744) Öğrencilere her dönemde her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2 den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilir denilmekte idi."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al