Savcılık Şikayeti İçin Dilekçe Örneği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Suç Duyurusu Dilekçesi Nasıl yazılmalı ?,Neye dikkat edilmeli ?,Dilekçe Örneği
    Başınıza bir olay geldi ve Savcılığına suç duyurusunda bulunacaksınız ama nasıl, Aşağıdaki örnekte Savcılığa suç duyurusunda bulunmak için verilecek dilekçenin örneği bulunmakta.
    Öncelikle aşağıda örneği verilen şikayet dilekçesinden konu ile ilgili uyarlama yapılarak hazırlanır.
Bu şikayet dilekçesi bulunduğunuz il adliyesinde bulunan müracaat savcılığına verilir. Dilekçeniz savcılık kalemince kayıt edilir ve dilekçeye hazırlık numarası yazılır.
    Bu hazırlık numarasını dilekçenizi takip edebilmek, (kayıt yaptırdığınız yere gelip sorduğunuzda dilekçenizin hangi savcıda olduğunu veya dilekçenizin hangi mahkemeye gönderildiğini) öğrenmek açısından önemlidir.
    Burada işlemlerinizi hızlandırmak için önemli olan şey yetkili savcılık makamını belirleyebilmektir.Suçun işlendiği yer savcılığı soruşturmaya yetkili olup , eğer telefonla hakaret, facebooktan tehdit gibi durumlarla karşılaşırsanız bulunduğunuz yer savcılığı yetkilidir.
        
            NÖBETÇİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA


ŞİKAYET EDEN                  : 

VEKİLİ                          : 
                    
ŞİKAYET EDİLEN              : İsim -TC- varsa adres

SUÇ                      :     126 Hakaret,TCK 106 Tehdit


ŞİKAYET KONUSU OLAY: 

    Müvekkilim Ağustostan beridir yukarıda isimlerini paylaştığımız bilinen adreslerinde bulunan şahıslar tarafından .................. uygulaması üzerinden ..................................................Şahıslara ait ilgili mesajları ve  şahısların uygulama profil resimlerini ekte paylaşıyorum.

    -................müvekkilime ekte paylaştığım mesajda "dümbük" ve " sen biraz erkek olsaydın" ,  , diyerek TCK 126 Hakaret suçunu , ................................ suçunu işlemiştir.
    
    


DELİLLER :  yemin, tanık  ,  polis memurlarınca tutulan şikayet tutanakları , ve diğer tüm sair deliller

        


            
NETİCE VE TALEP : 

    Yukarıda kısaca açıkladığımız kadarıyla ve yargılama aşamasında mahkemece re'sen araştırılacak sebeplerle, şüphelinin tehdit ve hakaret suçlarını işlemiş olması sebebiyle, şikayet edilen hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasının,  ve şüphelinin cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini arz  ve talep ederiz.


ek:1 delillerimiz
ek:2 noter onaylı vekaletname
        
   AVUKAT
 TUNÇ SUDİ TOL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol