Yaz Tatili Kısalacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem felaketinden, 10 ilimiz büyük bir hasara uğramıştı.

Yaşanan deprem felaketi nedeniyle okullarda yarıyıl tatili, 2 hafta daha uzatılmıştı. Deprem nedeniyle bu sene yarıyıl tatili, 1 ay olarak gerçekleşmişti.

Uzayan tatil süreci nedeniyle özellikle veliler ve öğrenciler, Nisan ara tatilin iptal edileceğini ve yaz tatilinin kısalıp kısalmayacağına dair sorulara yanıt aramakta.

Peki Nisan ara tatil iptal edilir mi? Yaz tatili daha kısa süre yapılır mı? 

Nisan ara tatilinin iptal edilip edilmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bu durum ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır. Ancak yarıyıl tatilinin uzaması nedeniyle, Nisan ara tatili yüksek ihtimalle iptal edilecektir.

MEB'in 2022-2023 Eğitim öğretim yılı takvimine göre bu sene okullar, 16 Haziran Cuma günü kapanacaktı. Ancak yine yarıyıl tatilinin daha fazla yapılmasından dolayı okullar, 16 Haziran'da değil de, 23 Haziran Cuma günü kapanacağı, bir haftalık geç kapanmayla yarıyıl tatilinin uzatılmasının dolayı telafi edileceği düşünülmekte.

Okulların geç kapanmasına ilişkin söylentiler devam ederken yaz tatilinin kısalacağı haberleri de yer almakta. Yaz tatilinin kısalması gibi bir durum, okulların bir hafta geç kapanmasından dolayı gerçekleşecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol