Yağmurlu Havalarda İnsanlar Neden Mutsuz Olur

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yağmurlu ve soğuk havalarda, insanlar neden daha mutsuz oluyor? Yağmurlu hava insanı neden mutsuz eder? Yağmurlu ve soğuk havalar insan psikolojisini, neden bozar?
Yağmurlu günlerin en çok depresyona ve üzüntüye katkıda bulunduğu bilinmektedir. Bu, güneş ışığı eksikliğinden kaynaklanan serotonin seviyelerindeki düşüşten kaynaklanmaktadır . Serotonin seviyelerindeki düşüş, aynı zamanda, serotonin seviyelerini yükselttikleri için rahat yiyecekler ve karbonhidratlar için yiyecek isteklerine de katkıda bulunur.

Yağmurlu günlerin en çok depresyona ve üzüntüye katkıda bulunduğu bilinmektedir. Bu, güneş ışığı eksikliğinden kaynaklanan serotonin seviyelerindeki düşüşten kaynaklanmaktadır. Serotonin seviyelerindeki düşüş, aynı zamanda, serotonin seviyelerini yükselttikleri için rahat yiyecekler ve karbonhidratlar için yiyecek isteklerine de katkıda bulunur. Ancak bu sadece geçicidir ve depresyon belirtileriyle mücadelede etkili bir yol değildir.

Atmosferik basınç da yağmurlu, karanlık günlerde değişir, sinirlerde ve eklemlerde baskıya neden olarak vücudun ağrı düzeylerini kötüleştirir. Ek olarak, daha yüksek ağrı seviyeleri, motivasyon ve enerji eksikliğine yol açarak depresyon semptomlarını kötüleştirebilir.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol