Whatsapp ile BiP'i karşılaştıranlar için

Halen whatsapp ile BiP'i karşılaştıranlar için durumu basitçe  açıklayalım ;
1- BiP Turkcell ve Türk mühendisleri tarafından geliştirilen , tamamen yerli bir mesaj sistemi.
2- Turkcell ;%49 u halka ait, geri kalan en büyük pay %26 ise Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait.
3- Turkcell ve BiP kazancı borsa ve hazine yolu ile Türk Milletine dönen, bu ülkede vergi ödeyen ve bu ülkenin yasalarına bağlı bir şirket.
4- BiP mesaj sistemi güvenlik, hız, toplu mesaj sistemi üye sayısı, kanal kurma imkanı, ve tüm diğer  özellikler açısından whatsapp tan üstün özelliklere sahip.
5- BiP ve YAAY kullanımı Turkcell ,Vodafone ve Türktelekom tarafından ortak anlaşma ile internet kotasından düşülmeyecek,yani ücretsiz
buna karşılık ;
1- Facebook,whatsappı 19 milyar $ satın aldı.
2- ABD de ve pek çok ülkede kişisel bilgileri izinsiz olarak ticari amaçla kullandığı için yargılandı ve bunu yaptığını kabul etti.
3- Facebookun verileri CIA vb ABD istihbaratına verdiği anlaşıldı . 
4- Whatsapp ve Facebook , ülkemizde büro açmıyor, vergi vermiyor ve yargı kararlarını uygulamıyor.Bize göre terör örgütü olan yada LBGT gibi tehlikeli olan yapıları meşru görüyor.
5- Whatsapp'da BiP deki pek çok özellik mevcut değil, örneğin otomatik yabancı dil çevirisi, 1000 kişilik toplu mesaj sistemi , kanal yayınları gibi üstelik whatsapp kullanımı internet  kotanızı eksiltir..
 Şimdi böyle yabancı istihbaratlarla çalışan şirketlerle , %49 u halka arz edilmiş ve bunun dışındaki çoğunluk hissesi %26 Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait olan Turkcell / BiP nasıl kıyaslanabilir ?

Fotoğraf açıklaması yok.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol