WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz Ne Olacak?

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp yeni bir atağa geçip üyelerinden gizlilik soruşturması adı altında güncelleme yapmıştı. WhatsApp'ın yaptığı bu karar sonrası milyonlarca WhatsApp üyesi gizlilik sözleşmesini imzalamak yerine, WhatsApp'ı telefonlarından kaldırmıştı. 
Peki WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmedikleri halde kullanamaya devam eden üyelere ne olacak?
WhatsApp bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu ve WhatsApp'ı gizlilik sözleşmesini imzalamadan kullanmak isteyen kullanıcılarını bilgilendirmek adına yeni bir açıklamada bulundu. 
 

Whatsapp’ın, faq.whatsapp.com sayfasında, 15 Mayıs’ı işaret ederek yayınlandığı “Yürürlük tarihinde ne olur?” açıklamasında sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca ‘pasif’ olacağı ve bu süre zarfında söz konusu kullanıcılara yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etme şansı sunulacağı belirtildi.


Whatsapp tarafından yapılan açıklamadan açıklama şu şekilde;


“Değişiklikleri kendi hızınıza ve rahatınıza göre gözden geçirmeniz için size yeterli zaman sağlamak amacıyla, yürürlüğe girme tarihini 15 Mayıs’a kadar uzattık. O zamana kadar kabul etmezseniz, WhatsApp hesabınızı silmeyecektir. Ancak, kabul edene kadar WhatsApp’ın tam işlevselliğine sahip olmayacaksınız. Kısa bir süre için arama ve bildirimler alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya gönderemeyeceksiniz.”

Sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca ‘pasif’ olacak ve bu süre zarfında söz konusu kullanıcılara yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etme şansı sunulacak.

* Güvenliği sağlamak, veri saklama kapasitesini sınırlandırmak ve kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla, 120 gün boyunca hiçbir etkinlik göstermeyen WhatsApp hesapları genellikle silinir. Etkinlik göstermemek, kullanıcının WhatsApp'a bağlanmaması anlamına gelir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol