Uzaktaki Bir Akrabaya Ya da Arkadaşa Mektup

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Canım Arkadaşım
Nasılsın? Aslında bu soruyu sormam hata sen hep iyisindir, benim en zor anlarımda dahi yüzünden gülücüğü eksik etmeyip o travmatik dönemlerimi atlatmama hep yardımcı oldun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mektubunda buraya geleceğinden bahsetmişsin, duyunca çok sevindim seni yeniden görecek olmak çok mutlu etti beni şimdiden neler yapacağımızı planlıyorum. Sen yokken değişen buraları görünce çok şaşıracaksın ama üzülme heryeri birlikte gezeceğiz ve araya giren zamana inat burdan hiç uzaklaşmamışsın gibi hissedeceksin.

Biliyormusun seni özlemek geleceğin günü sabırsızlıkla beklemek bile güzel çünkü dostluğumuz bu ayrılıklarla perçinlendi. Ama artık hasret bitiyor ve geliyorsun. Seni seviyorum canım arkadaşım.

**********

Sevgili  Dayım 
Nasılsın, iyi misin? Sen yurt dışına gittiğinden beri ben çok üzülüyorum. Çünkü seni  her geçen gün daha çok özlüyorum. Almanya'da eğitimini devam ettirmeye de mecbursun o açıdan da seviniyorum. Çünkü orada sadece yedi yıl kadar kalacaksın ve geri Türkiye'ye dönüş yapacaksın. Hem yaz yaz tatillerinde de gelirsin bize .  Sevgili dayım senin de bildiğin gibi virüs yüzünden evlere kapalı kaldık. Siz de uzaktan eğitimle devam ediyorsunuz bizim gibi. Sanki yaşam durmuş gibi dayı. Çünkü kimse kimse ile iletişim kuramıyor, istediğimiz gibi sosyal ilişkiler kuramıyoruz. Biliyorum dünyanın çoğu ülkesi böyle ama artık sıkılmaya başladım. Hayata  inat yine de umutlu olmaya devam edeceğim ve bu virüsün dünyamızdan gideceğine tüm kalbimle inanıyorum. Yine o eski ve eskimeyen güzel günlere döneceğiz inşallah en yakın zamanda.

Dayım sen buraya gelince seni Paşabahçe'ye götüreceğim ve orada yine eski günlerdeki  gibi mangal yapacağız, basketbol oynayacağız . Daha sonra motoruma binip akşam gezmesi yapacağız.  Almanya'nın kültürüne alışabildin mi? Yoksa zorluk mu çekiyorsun? Yeni arkadaşlar edindin mi?  Umarım edinmişsindir.  Sen  Doktor olduğun zaman ben arkadaşlarıma benim canım dayım doktor olacak  ve kendi ülkesindeki insanlara hizmet edecek  diyeceğim. Seninle gurur duyuyorum ve seni çok seviyorum canım dayıcığım. Sadece insanlara faydalı olmak için ve insan hayatı kurtarmak için bu mesleği seçtin. Ne kadar güzel bir düşünce bu.  Hani hayallerimiz vardı ya...  Sen doktor olup gelince fakir olan çocuklara destek olacaktık,  onların da maddi ve manevi açıdan  rahat etmesini sağlayacaktık. Bu hayalimizi asla unutmayalım ve  Allah'ın izni ile de gerçekleştirelim. Bu hayatta insan  gönlü almak kadar güzel bir şey yok öyle değil mi dayı?  Belki ben de ilerde okuyup senin gibi tıp fakültesini kazanırım. Belki birlikte bir hastane açarız ne dersin?

Ben inanıyorum dayıcığım, başarabiliriz. Seni çok seviyorum  canım dayım. Bir an önce gel ve birlikte etkinliklerimize devam edelim. Kemal ve annem de seni çok öpüyor, annem  oradan çikolatalarımızı almayı  unutmasın diyor :) Ellerinden  ve gözlerinden öperim. Yeğenin: Mustafa Erdem

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13