Üniversiteye Giderken Nasıl Giyinmeli?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Giyim tarzınız normalde nasılsa, üniversite öğrencisi iken de tarzınıza uygun giyim tercih etmelisiniz. Her şeyden önce giyiminizde, temizlik ve okul ortamına uygun olarak seçmelisiniz. Her şeyin normalde de abartısı hoş değilse, bir öğrenci rahat ve daha kullanışlı kıyafet tercih etmesi gerekir.
 

Gündelik kot pantolon, pantolon, tişört, ceket, gömlek, tişörtü içerir. Bazı ortamlarda spor kıyafetleri bile kabul edilebilir. Bununla birlikte, gündelik ortamlarda bile kişinin düzgün, temiz ve yeterince ütülenmiş giysiler giymesi beklenir. Derslere gelirken rahat edeceğiniz kıyafetler giymeniz tavsiye edilir. 

İyi giyinmek istiyorsan doğru giyinmelisin. Aşırı veya yetersiz giyinmekten kaçının. Bileklik, şık çanta, boyunluk gibi basit aksesuarlarla kıyafetinizi şekillendirin. 
Erkekler modaya uygun ceketler ve rahat ayakkabılarla stil verebilir. Şık bir saat tamamlayıcı olabilir.

Üniversitede Kıyafet Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?​
Üniversitede kıyafet seçimi yaparken ilk olarak üniversite okuduğunuz şehrin demografik özelliklerini iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Bazı üniversite şehirlerinde zombi gözüyle size bakılabilir. Bu nedenden dolayı da daha uygun bir giyim beklenir.

Eğer, yurdunuz üniversiteye yakınsa hiçbir şekilde demografik özellikleri dikkate almanıza gerek kalmaz ancak yurt, şehir içindeyse toplum tarafından problem yaşayabilirsiniz. Eğer ‘’elalem ne der?’’ kaygınız yoksa yine dilediğinizi giyme hakkınız vardır. Bu sizin özgürlüğünüzdür.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum