Sınıf Yükseltme Yapılıyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında okuyan öğrenciler, bilgi ve beceri bakımından aynı sınıfta okuduğu diğer öğrencilerden daha üstün olan çocuklar, sınıf yükseltme sınavına alınırlar. Sınavı başarıyla veren öğrenciler, ders yılının başladığı tarihten itibaren bir ay içinde sınıf atlayabilirler. 

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 32. maddesinde sınıf yükseltme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar belirtilmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol