Sınıf İçinde Yaşanan Olaylar Kimin Sorumluluğundadır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sınıf içerisinde yaşanan olaylar, sınıf içindeki öğretmenin mi, yoksa nöbetçi öğretmenin sorumluluğunda mıdır? Sınıf içerisindeki olan olaylar, hangi öğretmenlerin sorumluluğundadır? Sınıfta yaşanan olaylar, nöbetçi öğretmeni ilgilendirir mi? Sınıfta yaşanan olaydan, nöbetçi öğretmen sorumlu tutulur mu?

Sınıfın içinde olan olay o sınıfın o saatteki öğretmeninin sorumluluğundadır. Sınıf içerisinde yaşanan olaylar nedeniyle, o an nöbetçi olan öğretmen sorumlu tutulamaz. 

NÖBET HİZMETLERİ VE NÖBET YERLERİNE AİT GENEL ESASLAR: 

1.    Nöbetler yetkililerce hazırlanan nöbet çizelgelerine uygun olarak tutulur. Bu çizelgelerde kimse kendiliğinden değişiklik yapamaz. 
2.    Nöbet çizelgesi idarenin onayladığı gün yürürlüğe girer. Nöbet çizelgesi görev mahalline asılır. 
3.    Nöbet hizmetlerinin aksamaması için, çok önemli mazeretler ve acil durumlar dışında, nöbet sırası gelmiş kişilere o gün için izin verilmez. 
4.    Nöbetçi öğretmen zaruri sebepler dışında nöbet yerini terk edemez. Ani ve benzeri mazeretin meydana gelmesi halinde, yetkili amirin müsaadesi ile nöbeti başka bir öğretmene devredebilir. 
5.    Nöbetçi olan kişiler nöbetleri esnasında faaliyetlerini yaptıkları işlemleri ve mühim olayları kendilerine ait deftere yazarak bir sonraki nöbetçiye teslim ederler. Nöbet defteri nöbeti teslim alan tarafından amire imzalatır. 
6.    Nöbetini tutmayan veya kusurlu tutan personel hakkında ilgili yasa hükümleri uygulanır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al