Saç Pigmentasyonu Nedir?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

PİGMENTASYON NEDİR?

İnsan derisinin rengi, melanin adı verilen kahverengi bir pigmentten kaynaklanmaktadır. Cildin pigmentasyonu veya renklenmesi, ciltte bulunan melanin miktarına bağlıdır. Soluk tenli insanlar çok az melanin üretirken daha koyu tenli insanlar daha yüksek miktarda melanin üretirler.

SAÇ PİGMENTASYONU NEDİR?
Saç dökülmesini ve saçtaki hafif lekeleri gizlemek için uzun süreli, etkili ve zararsız bir yöntem olan saç pigmentasyonu, görsel olarak daha dolgun bir saç izlenimi verecek şekilde saç derisinin pigmentlediği oldukça ağrısız bir alternatiftir.

SAÇ PİGMENTASYON İŞLEMİ NEDİR?
Ön renklendirme, yeterli miktarda doğal ve yapay renk vericiler bulunmayan saçlara esas boyama yapılmadan önce yapay renk vericilerin saça yüklenmesidir.

Saç pigmentasyonu, kafa derisindeki kel noktaların optik olarak düzeltilmesi için yapılan invazif olmayan bir işlemdir. Saç ekimiyle karşılaştırıldığında, daha zahmetsiz olan bu prosedür genellikle yara izlerini veya saç dökülmesinin sonuçlarını gizlemek için kullanılır.

Bir uzman, daha önce belirlenen renk pigmentlerini çok ince bir iğne yardımıyla derinin etkilenmiş bölgelerine 0.6 ila 1.2 milimetrelik derinliklerde uygular. Bu, saçın gerçekte olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayabilir.

SAÇ PİGMENTASYONU SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Saç boyaları içerisinde kimyasal maddeler bulunur diğer bir deyişle sentez pigmentler ve oksijen bazı kremler karıştırılır ve bu şekilde saç boyası üretilir. ... Uzun süre saçta kalan pigment saç dibindeki doğal yağın saçın uçlarına ulaşmasını önler. Bu yüzden de saç uçları zarar görür ve kırılır.

SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

Saç dökülmesi, ilerleyen yaşlarda olabileceği gibi, gençlerde de ortaya çıkabilen, genetik veya yaşlanmaya bağlı bir durumdur. Saçların bazı bölgelerinin seyrekleşmesi, genellikle sosyal açıdan istenmeyen bir durum yaratır. Saç simülasyonu, saç dökülmesi sonucu seyrekleşen bölgelerin pigmentasyon ile kapatılması işlemidir. Bu işlem, saç pigmentasyonu, saç dövmesi, micro hair, saç gölgelendirme gibi isimlerle de uygulanmaktadır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol