Okulun Son Haftası Yoklama Alınacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okulun son haftasında, yoklama alınacak mı? Okulun son haftasında, devamsızlık takibi yapılacak mı? Okulun son haftasında, yoklama alınır mı? Okulun son haftasında okula gitmek zorunlu mu?
MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ermek üzereyken, okullarda son hafta derslerin yanı sıra yapılabilecek etkinliklere dair resmi bir yazı hazırladı.
Buna göre okulların son haftası olan 15-19 Ocak tarihlerinde öğrenciler: kulüp faaliyetleri, kültürel etkinlikler , spor turnuvaları ve atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinliklere katılacak. MEB Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin imzasıyla yazı şu şekilde. 
Bakanlığımızca 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönemin son haftasında tüm kademelerde uygulanmak üzere öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve ahlaki açıdan çok yönlü gelişimini esas alan bir yaklaşımla "Dönem Sonu Sosyal Etkinlikler Planı" hazırlanmıştır.
Söz konusu faaliyet planı yazımız gönderilmiş olup Bakanlığımıza bağlı okul veya kurumların halihazırda planladıkları faaliyetlere devam etmesi, bununla beraber yazı ekinde önerilen faaliyetlerin okul ve çevre şartları göz önünde bulundurularak, velilere külfet çıkarmadan , öğrencilerin ilgisini çekecek ve birinci dönemin son haftasının coşkuyla geçirilmeni sağlayacak şekilde uygulanması hususunda bilgilendirilmiştir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al