Okullar Tamamen Kapanıyor mu?

Yeni iddialara göre Türkiye'de 13 Nisan itibariyle okulların tamamen yüz yüze eğitimden, uzaktan online eğitime geçeceği öğrenildi. 
Son zamanlarda yaşanan vaka artışları nedeniyle, Ramazan ayı boyunca yüz yüze eğitim ertelenecek ve tüm okullar uzaktan online olarak devam edecek.
Son zamanlarda vaka sayısı yükselen iller birer birer yüz yüze eğitim kararını erteliyorlardı. 
İlan365 haber sitesinde yer alan habere göre, okulların tamamı 13 Nisan'da yüz yüze eğitime ara verip, Ramazan ayı boyunca yine uzaktan online olarak devam edilecek

Bu şekilde vaka artışları devam ederse eğer, yüz yüze sınavların yapılması tehikeye girecek gibi görünüyor
 
Okullar 13 Nisan’da kapanıyor!

Bilim Kurulu üyelerinin “Bu virüs farklı bir virüs ve sürekli olarak artıyor ve hızlı yayılıyor” açıklamaları sonrası MEB ve Bilim Kurulu bir toplantı kararı aldı! Toplantıda Okulların tekrardan kapanacağı öğrenildi! 12 Nisan pazartesi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yüz yüze eğitimin sonlandırılacağı ve uzaktan eğitime yıl sonuna kadar devam edileceği açıklanacak.

Yüz Yüze Eğitim yeni döneme kadar bitiyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, artan vakalarla ilgili Bilim Kurulu ile yaptığı görüşmelerde öğrencileri korumak için yüz yüze eğitimi kaldıralım teklifini Bilim Kurulu ne tavsiye ederse odur diyerek kabul ettiği öğrenildi!

Sınavları yapamayacak hale gelebiliriz!

Okulların kapanmasının en büyük etkeni de yapılacak sınavlar! Özellikle Üniversite giriş ve Lise giriş sınavlarının artan vakaları sınav tarihlerine kadar düşüremezsek, sınavların bile çok zor yapılacağı ve virüsün tüm Türkiye yayılacağı düşünülüyor. Bu sebeple Okulların kapanması Üniversite sınavları ve Lise sınavları yapılabilmesi için alınacak!

8. ve 12. sınıflara da yok! Sınavlar uzaktan yapılacak!

Okulların tekrar kapatılması sonrası 8. sınıf ve 12. sınıflarda başta olmak üzere tüm sınavlar uzaktan yapılacak! ilk dönem olduğu gibi Sınavların uzaktan da yapılabiliyor olması Okulların kapatılmasını kolaylaştıracak!

İllere göre değil tamamen kapanıyor!

Okulların kapatılması şu an için Valilik kararlarıyla gerçekleşebiliyor. İstanbul Valiliği, Ankara Valiliği ve İzmir Valiliği henüz böyle bir adım atmadı ancak MEB ve Bilim Kurulu okulları direk kapatma kararını çok yakında duyurarak tüm öğrencileri ve aileleri koruyacak!

Kaynak: ilan365.net (https://www.ilan365.net/gundem/okullar-tamamen-kapatiliyor-meb-ve-bilim-kurulu-yuz-yuze-egitimi-sonlandirma-karari-aldi-63419/)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol