Öğretmenlerin Aile ve Çocuk Yardımı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AİLE ve ÇOCUK YARDIMI 
Bilhassa tek maaş ile geçinmek zorunda kalan öğretmenler ne yapsın nereye göç etsin nereye gitsin. Tek maaş ile gecinmek zorunda kalan öğretmenler için "Aile Yardımı" desteği arttırılmalı. Aile eş yardımı en az 2000-3000 ₺ bir çocuk için en az 1000 ₺ olmalıdır. Bu rakamların altı bu ortamda çok komik ve üzücü trajikomik. Ev araba almak bunları geçtim artık, hayalini bile kurmak mümkün değil.
 

UZMAN ve BAŞÖĞRETMENLİK HAKLARI EMEKLİLİKTE DE SAYILMALI!
 

Bu konuda da o kadar çok yanlışlık ve üzücü şeyler yaşandı ki buraya sığmaz. Bir kere eski hak kayıpları verilmediği gibi bir de yeni hak kayıpları oluşturuluyor. 20-30 senelik öğretmenlere nerdeyse emekliliği gelmiş öğretmenlere bu hak kayıpları verilmedigi gibi birçoğumuza başöğretmenlik hakkı da tanınmadı. Daha anlatılacak o kadar çok yanlışlık var ki bu konuda sınav vb sadece en önemlisine deginip bitireyim. 

Uzmanlık ve başöğretmenlik hakkı emeklilikte öğretmenin elinden geri alınıyor. Bir komutanın rütbesinin elinden alınıp emekli edilmesi gibi onur kırıcı bir durumdur. Uzman doktorlar emekli olunca normal pratisyen doktorlar gibi mi emekli oluyor? Hangi kurumda böyle bir adaletsiz onur kırıcı durum var. Verilmiş mali ve sosyal bir hakk hangi hakla geri alınıyor! Öğretmen sizin şamar oğlanınız mı!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak