Öğretmen Anne Babanın Çocuğu Görev Yaptıkları Okula Kayıt Olabilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 Okullarda kayıt dönemi başladı. Bu nedenle bir anımı anlatmak istiyorum. Yorum sizin.
Eylül ayın seminer dönemi odama müfettişle müdür yardımcım geldiler. Müfettiş benden 1. sınıfa  yeni kayıt edilen  ve diğer sınıflara nakil olan öğrencilerin listesini istedi. Listeyi verdik. İncelemeye başladığında ne yaptığını sordum. Bana kayıt  bölgesi dışından kayıt yapılan öğrenci olup olmadığını tespit edeceğini söyledi. Ben de kendisine bunu bana sorması halinde kendisine verebileceğimi, işinin daha çabuk biteceğini söyledim. Var mı diye sordu. Bende kendisine  birinci sınıf ve diğer sınıflara nakil edilen10 öğrenci olduğunu söyledim ve listesini verdim. Bana "Bakanlığın  yasak kararı olduğunu, tutanak tutacağını söyledi. Ben de kendisine tutanak tutabileceğini benimde imzalayacağımı söyleyerek, önce neden bu kayıtları yaptın? diye sorması gerektiğini söyledim ve başladım açıklamaya.
"Benim yaklaşık 100 öğretmenim var. Bunların hemen hemen hepsi genç ve bir kısmının okul çağında çocukları var. Yine bu öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu okulumuza bir saat uzaklıktan gelmektedir.

Çocuklarını mahallelerindeki okula kayıt ettirdikleri takdirde iki sorunla karşılaşacaklarını, bunun , öğretmenin okula gelme saatinde mahallelerindeki okulun kapısının  henüz açılmadığını, öğretmenin ya çocuğunu kapısı açılmamış okulun önünde yalnız başına bırakıp gelmek zorunda kalacağını, yada kendisi okulun açılışını bekleyip okulumuzdaki dersine geç kalacağını başka yolu olmadığını söyledim." Ben de düşündüm, öğretmenlerimin çocuklarını okuluma kayıt edersem öğretmenim gönül rahatlığı ile gelip dersine gireceğini, bu durumdan  mutlu olan öğretmenin daha verimli olacağını düşünerek kendileri ile konuşarak kayıtlarını aldığımı söyledim. Hem bunun başka faydasının da olduğunu, bunun da; Öğretmen çocuklarının da okulumuza kayıt olduğunu velilerimize söyledim.

Onların Öğretmenler de çocuklarını bu okula getirdiğine göre buradaki eğitimin kaliteli olduğunu düşünmelerini sağlayarak okula güvenmelerini ve öğretmenlerimize tam destek olmalarını sağladım." Çünkü okulumuz açılalı daha iki yıl oldu. Başarıda velinin okula ve öğretmene güven duymasının ve destek olmasının rolünün çok fazla olduğuna inanan bir idareciyim." dedim. Peki ceza almaktan korkmadın mı? dedi. Alacağım ceza benim hiç umurumda değil. Çünkü bunu bakanlığın düşünüp bu kararı alması gerekirdi. Onlar bu kararı almadı. Ben aldım. İstediğiniz cezayı verebilirsiniz dedim. Yüzüme baktı ve tutanak tutmayacağını İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gittiği zaman bunu ilgililere bildireceğini ve mutlaka bir  değişiklik yapılmasını sağlayacağını söyleyerek okuldan ayrıldı. 
2 gün sonra sabah gelen yazı.

ÖĞRETMEN ÇOCUKLARI KAYIT BÖLGESİNE BAKILMAZSIZIN ANNE YADA BABASININ ÇALIŞTIĞI OKULA KAYDI YAPILABİLİR. 

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı