Öğrenci Devam ve Devamsızlıkları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği. b) Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 07.06.2022 tarihli ve E-84037561-901-51254276 sayılı yazısı. Genel Müdürlüğümüze bağlı faaliyetlerini yürüten Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesinin yüz yüze alan derslerinin eğitimi, millî eğitim müdürlüklerince onaylanan okul/kurumlar tarafından verilmektedir.

Örgün ortaöğretim kurumlarının 12. sınıflarında eğitim gören öğrenciler için, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün İlgi (b) yazısının 7 inci maddesi; “İlgi (a) Yönetmeliğin “Devam-devamsızlık ve ilişik kesme” başlıklı 36 ncı maddesinin beşinci fıkrasında belirtilen devamsızlık sürelerini aşarak sınıf tekrarına kalan 12. sınıf öğrencileri için bu eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak kaydıyla “devamsızlık nedeniyle başarısız sayılma” kuralının uygulanmaması" ile devamsızlığın12. sınıf öğrencileri için dikkate alınmaması uygulaması getirilmiştir.

Söz konusu uygulamanın; 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 1. döneminde örgün ortaöğretim kurumlarında eğitim görmekte iken devamsızlık süresini aşan ve 2. dönem başında Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine kayıt yaptıran öğrenciler ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ile Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 1. veya 2. dönem itibarıyla son sınıf/12.sınıf düzeyinde olan öğrenciler için de uygulanması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim. Sabahattin DÜLGER Bakan a.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü

Alıntı: Webdeöğren.com

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz