Neden Seçim Görevi Alınmak İstenmiyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seçim görevi neden alınmak istenmiyor? Seçim görevi neden zorunlu olarak veriliyor? Seçim görevi almak riskli mi? Seçim görevi neden riskli ve kimse görevli olmak istemiyor? Seçim görevinin zorlukları nelerdir?
Seçim görevi çoğunlukla, öğretmenlere verilen bir görevdir. Seçim görevi isteğe bağlı olsa da, bazen de resen olarak verilmektedir.
Peki seçim görevi neden istenmiyor? 
Seçim görevi talep etmeme nedenlerinin başında, hem riskli, hem de yorucu bir olaydır. Özellikle büyükşehirlerde bu durum, 2 katına çıkarak risk ve yorgunluk oluşturur.
Seçimlerde görevli olan üyeler genelde, daha gergin olup sorun çıkartmak için neden aramakta olurlar. Görev bitince o kalabalık ve psikolojik baskı altında sayılarla, bir sürü evrakla boğuşma başlıyor. Herkes kendi partisine yemek veriyor. Partililer yiyecek bir şeyler getirmezse eğer, sandık görevlisi görev yerinden ayrılamadığı için yiyecek bir şeyler bulamıyor. Seçim bittikten sonra kolluk güçleri seçim aracı ile torba teslimine götürüyor. İş bitince gece 3 e kadar torba ve mühür için balık istifi dar bir alanda bekliyorsun. Eve gitmeye aracın olmuyor, taksi de kafasına göre alıyor. O saatte yorgun ve dışarda öylece kalıyorsun. Bunu kim ister???

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak