Mutlu çiftlerin özellikleri nelerdir? Mutlu sevgililerin 10 özelliği

Birbirlerini önemserler
Eve geldiğinizde, ilk iş partnerize kendi yaşadıklarınızı anlatmaya başlamayın. O gün, ofiste patronunuzla yaşadığınız sıkıcı bir olayı dile getirmeden önce, partnerinize onun gününün nasıl geçtiğini sorun. “Nasılsın?”yada “Bugün neler yaptın?” demek, onu önemsediğinizi göstermenin küçük bir yolu.

Birbirlerine Güvenirler
Okulda ya da iş hayatımızda yalnızca hemcinslerimizle bir arada olmadığımız bir gerçek. Partnerinize güvenin ve yersiz kıskançlık krizlerinden kurtulun. “Yanında bir kız ya da erkek mi var?” “Okul grubunda kızlar mı çok, erkekler mi?” gibi, ona güvenmediğinizi gösterecek gereksiz soular sormayın.

Ortak nokta bulurlar
İlişkinizi farklı tutun ve değişik hobiler edinin. Hiç denemediğiniz bir spora birlikte yazılabilir, merak ettiğiniz bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Birlikte yeni şeyler keşfetmeye vaktiniz yoksa, sevgilinizin de hoşlandığı şeyleri göz önüne alarak, tek başınıza ikiniz için bir şeyler araştırın.

Sevdikleri şeylere önem verirler
İlişkinizde birbirinizin hoşlandığı şeylere önem verin. Nasıl mı? Eğer erkek arkadaşınız sizinle romantik komedi türünde bir filme geliyorsa, siz de onunla maç izlemeyi ya da o, playstation oynarken onunla vakit geçirmeyi deneyin.

Birbirlerini dinlerler
Partneriniz konuşurken onu gerçekten dinliyor musunuz? Yoksa konuşma sırasının size gelmesini mi bekliyorsunuz? Partneriniz konuştuktan sonra, ” Söylediklerinden anladığım kadarıyla sen böyle düşünüyorsun, değil mi?” gibi onu dinlediğinizi gösteren şeyler söyleyin ve kafasında çözüm bulamadığı sorunlara yardım edin.

Birbirilerini güldürürler
Sevgiliyi güldürmek, çok önemlidir. Mizah anlayışını anlayabilmek, gün içinde neşesini yerine getirebilmek… Bundan daha tatlı bir şey yok, değil mi? Ne yaşıyor olursa olsun, gülebilmek için size ihtiyacı olacak – ki her şeyin iyi olacağını bilebilsin!

Birbirlerine destek olurlar
Dünyadaki en üzüntü veren şeyleden biri de sevdiğiniz kişinin sizin hayallerinizi ve hedeflerinizi önemsememeisidir. Eğer partneriniz yeni bir işe başlamak istiyorsa, onu destekleyin. Harika ve fit bir vücuda sahip olmak için spor yapıyorsa, ona güç verin. Ayrıca parterinizin başarılarını en az sizinki kadar önemseyin ve onun için heyecanlanın.

“Seni seviyorum” derler
“Seni seviyorum” cümlesini duymak, mutlu bir ilişkinin yapı taşlarından biri. Ne kadar uzun süredir birlikte olursanız olun, partnerinize gün içinde birkaç kez “Seni seviyorum” deyin. Bu iki kelime, partnerinizin yüzünü güldürmeye yardımcı olacak.

Öncelikleri ilişkileridir
Ne kadar meşgul olursanız olun, ilişkiniz her zaman öncelikli olsun. Nasıl ki, bir bitki su olmadan yaşayamazsa, ilişkiniz de birlikte vakit geçirmezdeğinizde durağanlaşır ve ilerleme kaydedemez.

Kin tutmazlar
İşte geçirdiğiniz kötü bir gün, stres, yorgunluk ya da hastalık, hiç istemediğiniz halde sevgilinize kötü davranmanıza ya da kırıcı olmanıza neden oalbilir. Bu gibi durumlarda, partnerinizin hassas durumunu göz önüne alın ve yaşanan kırıcı olaylarda kin beslenmeyin. Yapılan araştırmalar, tartışma sonrası çabuk sakinleşençiftlerin ilişkilerinde çok daha mutlu olduğunu gösteriyor.

Flört ederler
“Flört” kelimesini liseden beri kullanmıyor olabilirsiniz; ancak uzun süredir birlikte de olsanız, flört etmek ilişkinizi canlı tutacaktır. Örneğin; gün içerisinde onu ne kadar istediğinizi, sevdiğinizi anlatan bir mesaj atın, ya da küçük bir sürpriz yaparak ofisine en sevdiği çiçekleri- çikolataları yollayın.

Yastık muhabbeti yapmak
Aşırı samimi anlar sonrası yapılan yastık muhabbeti değil söz konusu; uzun bir günün sonunda, birlikte uzanıp yaptığınız sohbetler. Birbirinize gününüzün nasıl geçtiğini ve nasıl hissettiğinizi sorarsınız. Ve birbirinizin kollarında uyuyakalırsınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol