Müdür Normu Nasıl Belirleniyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okullar hariç olmak üzere, eğitim kurumlarının her biri için müdür norm kadrosu verilir. Okul birleştirilmiş sınıf değilse her şubeden en az birer bağımsız sınıf varsa oraya bir müdür normu verilir. Örneğin bir ilkokul düşünelim; anasınıfı-1-2-3-4 sınıflar var. Hepsinin öğretmeni ayrı. Yani bağımsız, birleştirilmiş değil. Buraya müdür normu verilir. Başka bir ilkokul düşünelim, anasınıfı-1-2 bağımsız 3-4.sınıflar birleştirilmiş. Bu şekilde bünyesinde birleştirilmiş sınıf olan okullara müdür normu verilmez, buralarda müdür yetkili öğretmen görev yapar.
.
Aynı bahçede iki farklı okul varsa o zaman ikisine de ayrı ayrı müdürlük normu verilir. Örneğin bir köyde bahçede A ilkokulu ve B ortaokulu var. Bunların birisi ilkokul diğeri ortaokul olduğundan yani farklı derece ve türdeki eğitim kurumları olduğundan A ilkokulun müdürü ayrı B ortaokulunun müdürü ayrıdır.
.
Aynı binada iki farklı okul varsa buranın müdürlüğü tektir. Örneğin aynı binada A İlkokulu ve B ortaokulu varsa buraya tek müdür normu verilir. Peki müdür normu ilkokulda mı olur, ortaokulda mı? Aynı binada faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olana müdür #norm kadrosu verilir. Örneğin aynı binadaki A ilkokulunda öğrenci sayısı 160, B ortaokulunda öğrenci sayısı 159 olsun. Bu şartlarda müdürlük normu A ilkokuluna verilir.

Soröğretmenim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı