Mahremiyet Eğitimi Kaç Yaşında Başlar

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Çocuklarınıza 2 yaşından itibaren mahremiyet eğitimi vermeye başlayın. 
Onlara bikini bölgeleri, göğüs, poponun  özel bölgesi olduğunu sadece annenin yada bakıcı kişinin (babaanne,bakıcı vb) temizlemek için dokunabileceğini anlatın. 
Doktora muayene için gittiğinizde kısa bir açıklama yapın. "Doktor amca yada teyze seni muayene edecek ve sana dokunacak. Ben yanındayım güvendesin" gibi. 
Çocuğunuzun çamaşırlarını asla uluorta yerde değiştirmeyin. 
Çocuğunuza sarılıp öpmeden yada üzerini değiştirmeden önce izin alın. 
Çocuğunuzun odasına kapıyı çalıp vurmadan girmeyin. 
Banyoda yada tuvaletteyse  aynı şekilde izin alıp girin. 
Çocugun aurasının gelişmesine engel olacak davranışlardan kaçının 
Kaçının ki mahremiyet duygusu gelişebilsin ve kendini koruyabilsin. 
Son ve en önemli not
Çocuğunuzu asla dudağından öpmeyin!
(Biliyorum kuzunuzu çok seviyorsunuz ama sevginizi göstermek için bir sürü yol var)

Alıntı: Sağlıklı, MUTLU Çocuk- Anne-Aile

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı