Maaşlarda Denge Bozuldu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin en düşük maaşı aldığı gerçeğini bilmeyen yoktur. Özellikle öğretmenlerin kadrolu, sözleşmeli, özel okul ve ücretli öğretmenleri düşündüğümüzde, aralarındaki maaş farkı yadsınamayacak kadar belirgin görünmekte.

Öğretmenlerin maaşları her yerde konuşulurken, en düşük bekçi maaşının 10 bin 293 TL olması, doçent akademisyen 11 bin 305 TL, ve bir öğretmen maaşının 9 bin civarında olması, tüm maaşların dengesini bozdu diyebiliriz.

Bu duruma bir örnek daha verecek olursak eğer, "devlet üniversitesindeki asistan maaşı, özel üniversitelerdeki profesörlerinkinden fazla oldu". Bu durum maaşlarda yaşanan adaletsizliği ortaya çıkarttı.

 Ara zam sonrasında kimi yerlerde maaşlar zamlanırken, zam yapılmayan kesimlerin maaşları aynı kaldı.

Maaşı fazla olan çalışana daha fazla zam yapılınca, aradaki maaş farklarında büyük artışlar yaşanmakta. Yeni işe başlayan bir memurun maaş ortalaması, 6 bin 500 civarındayken, kolluk güçlerinde bu oran 8-9 bin civarında.

Bu şekilde devam ederse ücret adaletsizliği katlanarak artmaya devam edecek. 

Öğretmensitemiz.com -Özel Haber

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı