Kübra Doğanay Kimdir?

Kübra Doğanay ismini 2016 Yılının 15 Temmuz gecesi duymuştuk. 
Hain terör örgütü FETÖ teröristlerinin darbe girişiminde, Ankara'daki Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırı sonrasında, şehit düştü.

Kübra Doğanay'la ilgili bir acı gerçekse, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliğinden mezun olması ve ataması yapılmayınca, polis olmaya karar vermiş öğretmenimiz.
15 Temmuz'da şehit edilen diğer tüm vatandaşlarımızdan biriydi ve henüz hayatının baharında, 23 yaşında gencecik bir insandı.

Komiser yardımcısı Doğanay, aynı arkadaşları gibi 8 aydır polisti, Diyarbakır Sur'daki operasyonlara katıldı, geri döndü. 15 Temmuz gecesi üç arkadaş, görev başı emriyle birlikte, Ankara'daki Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na gitti.

Kübra Doğanay da aynı arkadaşları Cennet Yiğit ve Gülşah Güler gibi, hain darbecilerin gasp ettiği savaş uçaklarıyla yaptığı saldırıda şehit düştü.Şehit Kübra Doğanay, memleketi Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde son  yolculuğuna uğurlandı. Şehidin adı, ilçesinde yapılacak olan Fen Lisesi'nde yaşayacak. 

Kübra doğanay dahil diğer tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol