Kirpikleri 3 Günde Doğal Olarak Uzatan ve Gürleştiren Kür

Kirpikler kadınlar için güzelliklerini ön plana çıkarma konusunda birçok şeyden önemlidir. Çünkü bir kadında ilk dikkat çeken bölge genellikle gözlerdir. Kirpiklerin kalın ve uzun olması gözlerin daha belirgin görünmesini sağlar. Kirpikleri doğal olmayan şekilde kalın ve uzun göstermek için maskara kullanılıyor olsa da, her seferinde kirpiklere maskara uygulamak için zaman ve para harcamak gerekiyor. Üstelik çoğu zaman kirpiklerin kalınlığı ve uzunluğu istenildiği gibi de olmuyor. Ancak merak etmeyin, bu yazımızda kirpikleri doğal ve kalıcı şekilde gürleştirmenize yardımcı olacak bir tarif paylaştık. 

Kirpikleri Gürleştirmek İçin Kastor Yağı (Hint Yağı)
Kastor yağı kirpiklerin uzamasına ve kalınlaşmasına yardımcı olan besleyici yağ asitleri içerir. Bu yağ ayrıca saç foliküllerini de besler.

Kirpikleri Uzatan ve Kalınlaştıran Kür
Malzemeler:

1-2 damla kastor yağı (Hint yağı)
1 damla taşıyıcı yağ (Bunlardan herhangi birisi olabilir; lavanta yağı, tespih ağacı yağı, kuşburnu yağı, biberiye yağı, çay ağacı yağı, üzüm çekirdeği yağı)
Temiz bir maskara çubuğu ya da kulak temizleme çubuğu
Hazırlama ve Uygulama:

Kastor yağı ile seçtiğiniz diğer yağı karıştırın.
Kirpiklerinize dikkatlice uygulayın.
Gece boyunca bekletin.
Uygulamayı her gece yapın ve 3 gün içinde daha uzun, kalın ve gür kirpiklere sahip olun.


NOT: Aynı yöntem ile zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı veya jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ da kullanabilirsiniz.

Makyaj, hali hazırda çok ince olan göz çevresindeki cilt gözeneklerini tıkarken, maskara kirpiklere yük olur. Gece yatmadan önce makyajınızı temizlemek kirpiklerinizi dinlendirir. Ayrıca göz makyajı yaparken çok nazik olmalısınız. Kirpiklerinize sert hareketler uygularsanız, kopabilir ve tekrar sağlıklı şekilde uzamayabilirler. Kirpiklerin yeniden uzaması, saçların uzamasından çok daha uzun sürer.

1- YEŞİL ÇAY: Metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olan yeşil çay kirpiklerin uzamasına da çok yardımcı oluyor. İçmek üzere yeşil çayımızı demleyelim. Poşet çay ise bardakta beklettikten sonra poşeti süzüp kirpiklerinizde bekletebilirsiniz. Poşet değil ise pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.
2- VAZELİN : Kuru cilterin vazgeçilmezi olan vazelin kirpiklere de çok faydalı. Kullanmadığınız bir maskara fırçasını makyaj temizleme suyu ya da bebe şampuanı yardımı ile iyice temizleyin. Parmağınız ile bir fındık tanesi kadar vazelini alıp maskaraya sürün. Alt ve üst kirpiklerinize iyice yedirin.
3- E VİTAMİNİ : E vitamini kirpiklerinizin uzamasında ve gürleşmesinde oldukça etkili. Aktarlardan satın alabilirsiniz. Temiz maskara fırçasına E vitaminini yedirin. Kirpiklerinize dipten uca 2-3 dakika boyunca iyice uygulayın. Günde 2 kez yapmanız daha etkili olacaktır.
4- TATLI BADEM YAĞI : Aktarlar ve marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kulak çubuğuna 3 4 damla tatlı badem yağı döküp kirpik diplerinize iyice uygulayın.
5- ZEYTİNYAĞI : Özellikle saçlarınızın uzamasını ve saçların onarılmasını sağlamak için de kullanılan zeytinyağı kirpiklerinize de çok iyi gelecek. Kulak çubuğuna biraz zeytinyağı damlattıktan sonra kirpiklerinize uygulayın.
6- HiNT YAĞI : En etkili olarak gördüğüm yağ hint yağı olabilir. Kirpiklerinizin uzaması için en etkili uyarıcı. Temiz bir maskara fırçası ile tarayarak uygulayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol