Kadroya Geçince Tayin Hakkı Tanınır mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sözleşmeliden kadroya geçenlere, tayin hakkı veriliyor mu? Sözleşmeliden kadroya geçişte, ne zaman tayin hakkı verilir? Sözleşmeliden kadroya geçişten sonra tayin hakkı verilecek mi? Sözleşmeliden kadroya geçişten sonra tayin hakkı olacak mı?
Yapılan son düzenleme ile birlikte, sözleşmeli olarak çalışanlar kadroya geçirilmişti. Kadro verilenlerin en fazla merak ettiği konulardan biride, kadro aldıktan sonra tayin haklarının olup olmadığıdır.
Sözleşmeliden kadroya geçen memurlar, bağlı bulundukları görev yerlerinde en az bir sene çalışmaları gerekmektedir. Kadroya geçtikten sonra en az bir sene aynı yerde görev yapanlara, tayin hakkı tanınacaktır. 
Ancak zorunlu hizmete tabi tutulanların, zorunlu hizmet süresinin dolması beklenecektir. Zorunlu hizmeti biten personeller, bu süre sonunda tayin olabilirler. 

Bir yılı dolmadan eş durumu tayini yapılır mı?

Sözleşmeliden kadroya geçenler, eş durumundan dolayı tayin isteme hakkına sahiptirle. Ancak bu durumda olan kişiler, son 2 yıl içerisinde 360 gün prim gün sayısını doldurmuş olmaları gerekmektedir. 

Aile birliğinin sürdürülebilmesi için memurlarda eş durumundan tayin hakkı söz konusudur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak