Kaç Zayıfı Olan Öğrenci Sınıf Tekrarı Yapacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ortaöğretim yönetmeliğine göre, kaç zayıf dersi olan öğrenciler, sınıf tekrarı yapacak? Kaç dersinde başarısız olan öğrenci, sınıf tekrarı yapacak? Liselerde devamsızlık harici sınıfta kalma olacak mı? Derslerinde başarısız olan lise öğrencileri, sınıf tekrarı yapacak mı? Liselerde sınıf tekrarı için detaylar neler? 
Milli Eğitim Bakanlığı dün gece Resmi Gazetede yayınlanan, MEB Ortaöğretim Yönetmeliğinde değişikliğe gitti. 

Geçtiğimiz yıllarda liselerde sınıfta kalma, kaldırılmıştı. Yeni yayınlanan yönetmelikle birlikte, liselerde sınıfta kalma tekrar getirildi. 

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre; liselerde alt sınıf dahil 6'dan fazla dersi başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak.
Yapılan yönetmelik değişikliğiyle birlikte, lise öğrencileri 6 dersten başarısız oldukları takdirde, aynı sınıfı ertesi yıl tekrar okuyacaklar. Yapılan değişiklikle birlikte özellikle liselerde öğrenciler, sınıfta kalma korkusu nedeniyle, daha disiplinli bir hale geleceği düşünülmekte.

Ayrıca özellikle lise son sınıftan, açık liseye geçme durumu da, daha da zorlaştırılmıştır. Önümüzdeki dönemde, lise öğrencileri keyfi olarak okulu bırakıp, açık liseye yazılamayacaklar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak