İmam Hatip Liselerine Yönetici Görevlendirme Nasıl Yapılıyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İMAM-HATİP LİSELERİNE YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ HAKKINDA MEB’E YAZI YAZDIK
İmam- Hatip Liselerine Yönetici Görevlendirmeleri hakkınd Milli Eğitim Bakanlığı'na yazı gönderdik.Bakanlığa gönderdiğimiz yazımızda;

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği’nin 5.maddesinin (d) bendin de “Görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birine öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birinde aylık karşılığında okutabileceği ders bulunmak” koşulu açıkça ifade edilmektedir. Ancak bünyesinde ortaokulu bulunan imam hatip liselerine yönetici seçiminde lisede okutabileceği dersi olan öğretmelerin yönetici olarak atanması için MEBBİS’de başvuru ekranının açıldığı,  aynı okulların ortaokullarında okutabileceği dersi olan öğretmenlere başvuru ekranının açılmadığı tespit edilmiştir. Bu durum  öğretmenler arasında eşitsizliğe neden olmaktadır.

Konunun incelenerek, İmam –Hatip liselerinin ortaokullarında okutabileceği dersi olan öğretmenlere de MEBBİS’ de başvuru ekranının açılmasını talep ettik.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz