İlkokullar Uzaktan Eğitime Geçer mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli olan ancak 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan depremden dolayı, 2023 yarıyıl tatil süresi 2 hafta daha uzatıldı. 
Depremden etkilenen illere yardıma giden öğretmenler, öğrenciler ve o bölgede bulunan öğrenci ve öğretmenler için, yarıyıl tatil süresi uzatılmıştır.

Özellikle depremzedelerin Üniversite yurtlarında ikamet etmeleri açısından YÖK, üniversitelerin bu sene için uzaktan eğitime geçmesini uygun görmüştür. YÖK'ün aldığı bu karar doğrultusunda MEB'inde, uzaktan eğitime geçip geçmeyeceği merak konusu olmuştur.

Peki MEB'de uzaktan eğitime geçme kararı alır mı? İlkokul, ortaokul ve liselerde 2022-2023 eğitim öğretim yılını uzaktan tamamlar mı?
Bu konuya ilişkin henüz bir açıklama bulunmamakta. Ancak edinilen bilgilere göre bazı velilerin MEB'e baskı yaparak, bu dönemin uzaktan eğitimle tamamlanması istediği yönünde bilgiler paylaşılmakta. 

Umarız MEB bu hatayı yapıp, okulları uzaktan eğitime geçirme kararı almaz. Hayatın normale dönmesi için okulların açılması şart. Japonya bu konuda en iyi örneklerden biridir. Devletin yapması gereken tek şey afet bölgesindeki insanları diğer şehirlere nakletmek olacaktır.
Okullar 20 Şubat'ta açılır ki açılması da lazım. Öğrenciler olağanüstü bir durum yaşandığının farkındalar ve etkileniyorlar. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol