İl Dışı Hizmet İçi Eğitim Masraflarını Bakanlık Karşılar mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin il dışında yapacakları, hizmet içi eğitim masraflarını MEB karşılar mı? Öğretmenin il dışı eğitimleri, MEB tarafından karşılanır mı? 
Harcırah Kanunu 14. maddesine göre, görev yeri dışında yapılan hizmet içi eğitim programlarına katılan öğretmenlerin,  katılmış oldukları hizmet içi eğitimlerin masrafları, Bakanlık tarafından karşılanmaktadır. Kursiyer olarak öğretmenin yol ve konaklamasını karşılar.
Ancak masrafların karşılanması için bazı şartlar gereklidir. " Mesela ayarlanan yerde kalmak, otobüsle gitmek vb." gibi. 

Ancak Bakanlık sadece öğretmenin masraflarını karşılamakla yükümlüdür.
Öğretmenin eşi ve çocuklarının katılacağı masraflar, karşılanmaz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13