İkinci Üniversite Bitirmek İçin Geçerli Nedenler?

İş dünyası daha küreselleştikçe, kapsamlı özel becerilere ve bilgiye sahip genç yeteneklere duyulan ihtiyaç artıyor.

Mezun olduktan sonraki adımı düşünmeye başlamak için asla erken değildir. Bazılarınız daha yüksek öğrenim seçeneklerine devam etme fikriyle zaten oynuyor olabilir veya şimdiye kadar aklınızın ucundan bile geçmemiş olabilir.

MBA ve diğer özel işletme yüksek lisans programları kendiniz, kariyeriniz ve geleceğiniz için değerli bir yatırım olabilir - gerçekten düşündüğünüz bir şey olduğu sürece. İlginizi çekti mi? Olmalısın. Çift yüksek lisans derecesinin keşfetmek için ideal bir yol olmasının yedi nedenini keşfetmek için okumaya devam edin.

İlgi alanlarınızla örtüşmenin iyi bir yolu
İlgi alanlarınızı sadece bir yüksek lisans derecesine indirmek kolay değil, özellikle de hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek zor olabilir. Neyse ki, bir çift yüksek lisans derecesi, birden fazla ilgi alanı için entelektüel merakınızı tatmin etmenizi sağlar.

İşletme Yüksek Lisansı (MBA), dünya çapında işletme eğitiminin filigranıdır ve genel yönetim zekanızın yanı sıra iletişim ve liderlik becerilerinizi güçlendirir. Uzmanlaşmış bir işletme yüksek lisans derecesi, belirli bir iş alanı boşluğunun pazar taleplerini karşılamayı amaçlar. İkisi de çok farklı derecelerde olsalar da birbirlerini iyi tamamlıyorlar.

Farklı endüstriler hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz
Çift yüksek lisans derecesi, iş dünyasına çok daha kapsamlı bir bakış açısı sunabilir. Lisans düzeyinde yalnızca işletme veya finans yönetimi eğitimi almış olsanız bile, bir çift yüksek lisans derecesi her şeyi bir araya getirir, böylece işletme, yönetim ve finansın çeşitli unsurlarının nasıl bağlantı kurduğunu ve işbirliği yaptığını anlayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol