Gümrüklü (Suni) Deri Nedir ?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Gümrüklü deri, bir tür plastik olan poliüretanla karıştırılmış gerçek deriden gelen kazımalardan oluşur. Bazı şekillerde bağlı derinin ne olduğunu açıklamak kıyma ve biftek arasındaki farkı tanımlamakla aynı olabilir. Malzeme "bırakılmış" veya başka bir şekilde orijinal formunda olmayan, birbirine bastırılan ve bir bağlama maddesi vasıtasıyla diğer deriye yapışan deridir. Bazen sulandırılmış deri olarak adlandırılan bu deri türü -gümrüklü deri-  , tüm hayvan derisi parçaları olan gerçek deri olarak bilinen şeye bir alternatiftir.

Gümrüklü Deri ve Gerçek Deri Arasındaki Fark Nedir?

Üst tahıl deri kanepeler ve gümrüklü deri kanepeler arasındaki fark sadece fiyattan daha fazla. Üst tahıl deri kanepeler pahalıdır, ancak aynı zamanda mevcut en yüksek deri döşeme sınıflarından biridir. Gümrüklü deri kanepeler, deri ve diğer daha az pahalı malzemelerden yapılan harçlardan yapıldığından, karşılaştırmalı olarak daha az maliyetlidir.


Bazıları, bağlanmış deriyi, yapılmaması gereken suni deri veya sentetik deri ile karıştırabilir. Bazı durumlarda, bağlı bir deri ürünü yüzde 100 deridir. Gümrüklü deri döşeme gibi diğer durumlarda, üründe yüzde 17 kadar az deri olabilir. Gümrüklü deriye bakanlar bunun gerçek deriyi içeren bir seçenek olduğunu anlamalıdır. Bazıları bu gerçeği takdir edebilirken, diğerleri kabul etmeyebilir.

Yapıştırılmış deri ile hakiki deri arasındaki kalite ve görünüm açısından farkı görmek zor olabilir. Düzgün yapılırsa, bağlı deri taneleri ve dokuları gerçek deriye çok yakın görünmelidir. Bazı durumlarda, sadece farklı olan, bağlanmış derinin dokusunun doğal taneli hakiki deri kadar belirgin olmayabilir. Bununla birlikte, işlev, koku ve genel görünüm aynı kalır.

Yapıştırılmış deri ile bir diğer büyük fark maliyettir. Genellikle hakiki deriye göre önemli bir indirimle kullanılabilir. Bunun nedeni, deri hurdalarının veya deri liflerinin, bağlı bir forma dönüştürülmezse başka bir değerinin veya çok az değerinin olmamasıdır. Bu nedenle, üreticinin onu düşük bir maliyetle satması hala iyi bir anlaşma olarak kabul edilmektedir.
Gümrüklü deri için en yaygın uygulamalardan biri kitapların, özellikle de İncil'in kapaklarındadır. İncil için deri bağlanabilir ve yine de istenen görünümü ve hissi kolayca oluşturabilir. Tam ifşa genellikle "bağlı deri" kelimesinin kapakta bir yerde göründüğü anlamına gelse de, aksi takdirde farkı söylemek zor olacaktır. İnciller için o kadar çok tercih edilen bir ürün haline geldi ki, bunları gerçek deriden bulmak zorlaşıyor.
Tüm deri türlerinde olduğu gibi, malzeme çok dayanıklıdır, ısı ve nem de dahil olmak üzere bir dizi koşula dayanabilir. Bu bir deri ayırt edici özelliği ve neden İncil, ayakkabı, kemer ve hatta spor topları gibi uygulamalarda kullanılır. Sonunda, seçim genellikle kişisel bir tercihe inecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13