Göbek Deliğine Yağ Uygulamanın Yararları

Göbek Deliğine Yağ Sürmek
Göbek deliği, insanın yaşamındaki ilk yara izidir. Doğmadan önce anne ile kurulan tek iletişim kanalıdır. Besin bağı, yaşam bağı hatta psikolojik bağ da diyebiliriz.

Göbek bağından arta kalan bir yaşam izi göbek deliğinin, vücudun birçok bölgesi için işlevini arttırıcı ve düzenleyici görevi vardır. Vücudun ihtiyaç olduğu faydalı etkilerin, dışarıdan alınması için farklı bir yoldur. Ceviz yağı, zeytin yağı, limon yağı gibi bitkisel yağların göbek deliğine yağ sürmek ile vücuda pozitif etkiler iletmek mümkün.

Göbek Deliğine yağ sürmek:
Göbek deliğinize neden farklı yağlar sürdüğünüzü biliyor muydunuz?

 • Göbeğimiz (Nabhi), Yaratıcımızın bize verdiği inanılmaz bir hediyedir.
 • Bilime göre, gebe kaldıktan sonra oluşturulan ilk kısım göbek deliğidir.
 • Oluşturulduktan sonra göbek kordonu yoluyla annenin plasentasına bağlanır.
 • Göbek deliğimiz şüphesiz inanılmaz bir şey! Tüm damarlarımız göbeğimize bağlıdır, bu da onu vücudumuzun odak noktası yapar.

Göbek hayatın kendisidir!

 • 72.000'den fazla damarı olan göbeğin arkasındaki "Pechoti". Vücudumuzda bulunan toplam kan damarı sayısı, dünyanın çevresinin iki katına eşittir.
 • Bebeklerin sıcaklığını düşürmek için göbeğe alkollü bir pamuklu çubuk koyduğumuzu biliyorduk, şimdi biliyoruz ki yağla daha iyi.
 • Göbek yağı uygulaması göz kuruluğu, zayıf görme, pankreas, çatlamış topuklar ve dudakları iyileştirir, yüzü parlak tutar, saçları daha sağlıklı tutar, diz ağrısı, titreme, uyuşukluk, eklem ağrısı ve kuru cilt...
 • İnatçı sivilcelerden ve sivilcelerden kurtulmak için göbek deliğinize neem yağı sürün
 • Parlayan bir yüz elde etmenize yardımcı olmak için göbek deliğinize badem yağı uygulayın
 • Kuru çatlamış dudakları çıkarmak için göbek deliğine hardal yağı sürün.
 • Ayrıca bağırsaklarınızın zararlı bakterileri öldürmek için hareket etmesini sağlar, ancak iyi kalacaktır.
 • Gerçekten hafif bir detoks görevi görür.
 • Doğurganlığınızı artırmak için zeytin veya hindistancevizi yağı uygulayın.
 • Soğuk algınlığı, grip ve burun akıntısını iyileştirmek için göbek deliğinizde alkolle ıslatılmış pamuk bulundurun.
 • Bir bebeğin mide ağrısı olduğunda direk göbeğin üzerine birkaç damla damlatıp geniz çevresine birkaç dakika masaj yaparız, ağrı giderilir.. 
 • Adet ağrılarını ve krampları hafifletmek için göbek deliğinize konyakla ıslatılmış bir pamuk koyun.
 • Sesam yağı her türlü eklem ağrısı için kullanılır.
 • Kemikleri güçlendirdiği de bilinmektedir.
 • Birçok ebeveyn bunu her gece yatmadan önce çocuklarında kullanır.
 • Mide rahatsızlığı, şişkinlik, mide bulantısı ve sindirim sorunları için eşit miktarda hardal yağı ve zencefil yağı kullanın.
 • Ilık yağ kullanımı sinir sistemine kan akışını iyileştirir ve ayrıca bağışıklık sistemini iyileştirir. Kabızlığı tedavi edin ve güçlü bir sindirim sistemi oluşturun. Eklem ağrısını hafifletir.
 • Kekik yağı antispazmodiktir, arterleri ve damarları gevşetmeye yardımcı olur, kan basıncını ve kalp üzerindeki stresi azaltır. Ayrıca kalp kaslarınızı güçlendirmeye ve tonlamaya yardımcı olabilir.

Bir idrar söktürücü olarak, kekik yağı vücudunuzun fazla su, tuz ve toksinleri vücudunuzdan atmasına, kilo, kan basıncı, sindirim ve daha pek çok konuda yardımcı olabilir.
kekik yağı bir balgam söktürücüdür, bu da solunum yollarından ve akciğerlerden mukusun temizlenmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir.
Kekik yağı, bronşit, boğmaca ve üst solunum yolu iltihabının tedavisinde Alman Komisyonu E tarafından onaylanmıştır.
Kekik yağının güçlü bir bileşik olduğunu ve hassasiyete ve tahrişe neden olabileceği için doğrudan cildinizde kullanılmaması gerektiğini unutmayın.
Önce bir taşıyıcı yağla (zeytinyağı, hindistancevizi yağı veya badem yağı gibi) seyreltilmelidir.
% 100 saf terapötik sınıf uçucu yağ, aradığınız şeydir.
pamuklu bir ped de göbeğin üzerine yerleştirilir. Bu ateşi, iltihabı, gastriti, karın ağrısını vb. Azaltmak içindir.

DİZ AĞRISI İÇİN 
Yatmadan önceki akşam göbek deliğinize 3 damla hint yağı damlatın ve göbek deliğinizin etrafına 1,5 cm kadar yayın.
EKLEMLERİNİZDE VE KURU CİLTLERİNİZDEKİ AĞRI DÜŞÜNMESİ İÇİN
Yatmadan önceki gece göbek deliğinize 3 damla hardal yağı sürün ve göbek deliğinizin etrafına 1,5 cm kadar yayın.
GÖBEK DÜĞMENİZİN ETRAFINA YAĞ KOYUN?
Göbek deliğiniz hangi damarların kuruduğunu tespit edebilir ve yağ koyduğunuzda bu sinirler onları açar ...
Yatağınızın yanında gerekli yağın olduğu küçük bir damlama şişesini saklayabilir ve yatmadan önce göbek deliğinize birkaç damla damlatabilirsiniz.
 

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Cildi Nemlendirir
Cilt için gerekli olan sağlık temalarından biridir, nemli bir forma sahip olmak. Bunun için ideal bitkisel yağlardan olan, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı tercih edilebilir. Birkaç damla göbek deliği ve çevresine sürülmesi ile cildin pürüzsüz ve nemli bir yapıya kavuşması sağlanacaktır. Tabii ki banyo öncesi uygulamak kaydıyla.

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Enfeksiyonları Tedavi Edebilir
Göbek deliği, vücutta en çok bakteri barındıran bölgedir. 2300’ ün üzerinde bakteri çeşidi vardır. Temizliğine de ayrıca dikkat edilmesi gereken, terden ve havasız kalması nedeniyle bakteriler için potansiyel barınma yeridir. Buna önlem olarak Hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı ve hardal yağı enfeksiyon riskini azaltan bitkisel yağlardır. Enfeksiyonları hem iyileştirici hem de önleyici etki gösterir.

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Adet Dönemi Stresini Azaltır
Anne ile psikolojik bir bağ görevi gören bu noktanın, sinir sistemi ile bağlantılı olmaması düşünülemez. Zencefil, ada çayı veya nane gibi uçucu yağ içeriğine sahip bitkisel ürünler, tam da bu sorun için çözümdür. Kramp ve ağrıları hafifletme göbek deliğine yağ uygulamanın faydaları arasındadır.

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Mide Ağrısını İyileştirir
Karın ağrısı, hazımsızlık, ishal gibi rahatsızlarda, badem yağı veya zeytinyağının uygulanması, iyileştirici bir etki gösterebilir.

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Enerji Verir
Göbek çakrası olarak belirtilen bir bölgenin, enerji vermesi olarak aktifleşmesi şeklinde fayda sağlar. Güç ve enerji verici yağlar listesinde; gül ve sandal ağacı yağı yer alır.

Göbek Deliğine Yağ Sürmek Doğurganlığı Arttırır
Doğumun ana temasından olan göbek bağının izi göbek deliği, hormonların düzenlenmesi için bir tetikleyici noktadır. Kadınların doğurganlık seviyesini yükseltirken, erkeklerde sperm sayısı ve sağlığını normal düzeylerden aşağı düşürmeyecektir. Ardıç ağacı yağı, damiana çayı veya guava yaprağı suyu uygulanması gereken bitkisel ürünlerdir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol