Edho Ne Demek, Edho Kelime Anlamı?

EDHO NE DEMEK, EDHO KELİME ANLAMI?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 26 Ekim 2021 Salı akşamı 200. bölümü ile ekrana gelecek

EDHO: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ilk harflerinin kısatlması anlamına geliyor. 

EDHO EFRAİM KİMDİR?

EDHO heyecan dolu sahneleri ile bu akşam ATV'de başlıyor. EDHO 200. bölümü ile yeni sezona merhaba diyecek. Yeni sezon oyuncuları arasında en çok merak edilen isim ise Levent Ülgen'in canlandıracağı Efraim karakteri oldu. Oyuncu kadrosunu genişleten Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon oyuncu kadrosunda yer alan Levent Ülgen kimdir?

Levent Ülgen aslen nereli, eşi kim? Levent Ülgen kimdir, kaç yaşında?

Efraim isminin kökeni İbranice'dir. Efraim isminin anlamı ise çifte verimliliktir.

LEVENT ÜLGEN KİMDİR?

Gerçek ismi Ömer Levent Ülgen olan oyuncu 1962 doğumludur. Konya'da dünyaya gelmiştir.

Levent Ülgen, Ankara İnönü Lisesi'ni, ODTÜ Fizik Bölümü'nü ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Tiyatroya Erkan Yücel'in Ankara Halk Tiyatrosu'nda başladı. Atçalı Kel Mehmet oyununda figüranlıkla başlayan tiyatro yaşantısına hem çocuklar hem de büyükler için sergilenen çeşitli oyunlarda çok farklı rollerle devam etti.

Erkan Yücel'in ölümünün ardından pek çok sanatçı gibi Ankara Halk Tiyatrosu'ndan koparak Rutkay Aziz yönetimindeki Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. Bu tiyatroda çeşitli oyunlarda sahne alırken, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim görme hakkını kazandı. Mezuniyetinin ardından Devlet Tiyatroları bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde yüksek lisansını tamamladı.

2002'de yayınlanmaya başlayan En Son Babalar Duyar isimli televizyon dizisindeki "üçkağıtçı hayırsız damat Kadir" rolüyle tanındı. Bu karakter ve özellikle ağzından düşürmediği "Hallederiz" repliği o kadar çok tuttu ki, hem karakterin hem de Ülgen'in adı bir süre sonra "Hallederiz Kadir"e çıktı. Kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Tülay Bursa ile bir süre evli kalan Ülgen, tiyatro ve sinema çalışmalarına Ankara ve İstanbul'da devam etmektedir. Ayrıca TRT'de yayınlanan Bir Kelime Bir İşlem programını sunmuştur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol