EBA’ya ve canlı derse hiç girmemiş öğrencilere karne notu nasıl verilecek?

Karne ve dönem sonu işlemlerinin yaklaştığı şu günlerde öğretmenler, canlı derslere hiç katışmamış öğrencilerin karne işlemlerinin nasıl olacağını ve derslere katılım puanının nasıl verileceğini merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılını kademeli olarak başlatmış, tartışmalı sık karar değişikliklerinden sonra Covid-19 virüsünün yayılımı ile kısa bir süre yüz yüze eğitim devam ettikten sonra uzaktan eğitime geçilmişti.

Uzaktan eğitim süreci de 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılı da önümüzdeki cuma günü sona erecek. Karne iş ve işlemleriyle ilgili yine birbirini geçersiz kılan yazılar illere gönderiliyor fakat kararlaştırılan hususlar şöyle

 1- Karne iş ve işlemleri yapılacak ve e-okul sistemine işlenecek.

 2- Öğrencilere basılı karne dağıtılmayacak.

 3- Kademelere göre gönderilen resmi yazılar doğrultusunda karne oluşturulacak.

Bakanlık, karne iş ve işlemleri hususunda resmi yazı gönderiyor fakat okul açık kaldığı süre içerisinde okula gelmeyen veya gelemeyen öğrenciler ile canlı derslere katılmayan veya katılamayan öğrenciler için herhangi bir çözüm bulunmuş değil.

Derslere katılmayan öğrenciler için sorumluluk öğretmenlerin üzerine atılmaya çalışılsa da bu öğrencilerin notlarının tamamı e-okul üzerinden ''G''(Girmedi) olarak sisteme işlenmeli, öğrenciyle ilgili öğretmen karne görüşü, okuduğu kitaplar, sosyal etkinlikler vb. hiç bir veri girilmemelidir.

Katılım sağlamayan veya sağlayamayan öğrencilere not girişi yapılması ileride doğabilecek problemlerin tüm sorumluluğunu öğretmenin üzerine yükleyecektir.
Mebpersonel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Nuray 5 ay önce

Çok da umrundaydı bakanlığın yüksek ver geç işte dertleri eğitim öğretim değil şov kendilerini tatmin etmek için öğrencilere not veediriyorlar çok gelişmiş muhteşem eğitim sistemimiz olduğunu göstermek için muhteşem olsa not peşinde koşmazdı sayın bakan ve ekibi.

Avatar
Veli Fakir 5 ay önce

Bu yıl kayıp yıl ilan edilmelidir. İkinci dönem okul açılacak sonra Corona zıplayacak. Mart 15 hoop evlere hapsedecekler...