e-Kitap Yazarak Para Kazanılır mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kendi kendine bir e-Kitap yayınlayıp para kazanmak mı istiyorsunuz? Sizi suçlamıyoruz – bu size ciddi miktarda para kazandırabilir ve bu da kendinize resmi olarak yayınlanmış bir yazar diyebileceğiniz anlamına gelir. 
Kitabınızı istediğiniz fiyattan satabilirsiniz – ve farklı taktikleri denemek için fiyatı değiştirebilirsiniz – ancak ideal fiyat kitabınızın uzunluğuna, incelemelerine ve rekabetine bağlıdır.
Yatırım yapacak paranız varsa (veya bunun için kitle fonlaması yapabilirseniz), başarı şansını artırmak için kitabınız için ekstra pazarlamaya para harcayabilirsiniz, ancak onu sosyal medya gibi ücretsiz olarak pazarlamanın birçok yolu vardır.
E-Kitap satabildiğiniz kadar para kazanmak için şu adımları izleyin:

E-Kitabınız için popüler bir konu seçin
 

Size para kazandıracağını düşündüğünüz bir konu seçmek yerine, gerçekten ilgilendiğiniz bir şey hakkında yazmanızı öneririz. Bir kitap fikriniz varsa ve onu bir mağazada görseniz satın alacağınız bir şey olduğunu düşünüyorsanız, kazanan sizsiniz.

Okurlarınız konuyla ilgili tutkulu olup olmadığınızı anlayabilecek ve kelimeleri kağıda dökmek de sizin için çok daha kolay olacak.

Gerçekten ilgilendiğiniz bir konu seçin, ancak bununla birlikte, neyin sattığına da bakmaya değer . Yerel kitapçınızı ziyaret edin veya Amazon , Waterstones ve Barnes and Noble gibi uluslararası sitelerdeki en çok satan listelere göz atın .

Kurgu (özellikle erotik kurgu ), e-Kitap pazarında açık ara en çok satandır, ancak bu, diğer alanların da kârlı olmadığı anlamına gelmez – her şey kendi nişinizi bulmakla ilgilidir.

Örneğin, din ve maneviyat, iş ve para ile ilgili e-Kitaplar da iyi sonuç verme eğilimindedir.

E-Kitap olarak yazmak için en iyi fikirler
Orijinal romanınız, şiirleriniz veya kısa öyküleriniz
Eski makaleleriniz (önce üniversitenize danışın!) veya konunuz için bir çalışma kılavuzu
Gerçekten iyi bildiğiniz bir şey hakkında pratik bir rehber: bir bütçeyle yaşamak , bisiklet bakımı, mükemmel bir flört uygulaması profili yapmak - her şey!
Bir çocuk kitabı (bunu da resimleyebilirseniz daha da iyi olur) veya grafik çizgi romanlar
Şehir rehberleri veya en sevdiğiniz yürüyüş rotalarından oluşan bir koleksiyon
Notlar, giriş veya çeviri ile yeniden paketlenen ve kendi baskınız altında satılan telif hakkı sona ermiş kitaplar
Başka bir dilde akıcıysanız, başka bir yazarla takım kurun ve çalışmalarının tercüme edilmiş bir versiyonunu yayınlayın.
E-Kitabınızı yüksek bir standartta yazın
E-Kitabınıza ne kadar çok zaman ve emek harcarsanız, o kadar iyi olur ve bu nedenle kitap için o kadar fazla ücret ödersiniz.

Yüksek kaliteli bir e-Kitap oluşturmak için, onu yazmak için aylar (hatta yıllar!) harcamaya ve ardından sıfırdan başlayana kadar birden fazla taslağı yeniden okuyup düzenlemeye istekli olmanız gerekir.

E-Kitabınızı düzenlemek için ücretsiz yazılım kullanmak , kalitesini artırmaya büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Yazdığınızın yazım ve dil bilgisi hatalarından arınmış olduğundan emin olmak için Grammarly'yi indirmenizi öneririz . Ve bu süreçte mümkün olduğunca çok kişiden yazınız hakkında geri bildirim almaya çalışın.

Yazma süreci biraz zaman alabilir, ancak yüksek kaliteli bir metin üretmek buna değecektir. Bu sadece e-Kitabınıza daha yüksek bir satış fiyatı ekleyebileceğiniz anlamına gelmeyecek, aynı zamanda okuyucularınızın tanıdıklarına, yani (umarım) daha fazla satış anlamına gelen tavsiye etme olasılıkları da daha yüksek olacaktır.

Başlamanıza yardımcı olmak için e-Kitabınızı yazmaya ve yayınlamaya yönelik eksiksiz bir kılavuz hazırladık.

Sizin için en değerli yayın platformunu seçin
E-Kitabınız yayına hazır olduğunda (yay!), zor iş neredeyse bitti. E-Kitabınızdan en iyi şekilde nasıl para kazanacağınızı düşünürken atılacak bir sonraki adım, hangi yayıncılık platformundan en fazla para kazanabileceğinizi araştırmaktır.

E-Kitabınızı olabildiğince yüksek bir standartta yazmak için zaman harcamak gibi, aynı zamanda e-Kitabınızı pazarlamak için enerjinizin önemli bir miktarını harcamaya değer.

Yazılarınızdan para kazanmak için , sözün söylenmesi çok önemlidir ve e-Kitap pazarlamanızın size bir kuruşa mal olması gerekmez.

Sosyal medya son derece güçlü bir pazarlama aracıdır, bu nedenle Facebook, Twitter ve Instagram gibi büyük platformlarda yayınlanan e-Kitabınızı tanıtmaya odaklanacak profesyonel hesaplar oluşturmaya değer.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol