DYS Öğretmen ve İdareci Görevlendirme Süreci

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kadrosu bir kurum veya okulda bulunup ders tamamlaması veya görevlendirmesi bulunmayan öğretmen/idareci;
DYS sisteminde sadece kendi kurumuna eklenir.

Kadrosunun bulunduğu kurum dışında başka kurumda görevlendirmesi bulunan öğretmen/idareci;
Atama birimince görevlendirmesi işlendikten bir gün sonra DYS sisteminde sadece görevlendirmesi bulunan kuruma eklenir. Kadrosunun bulunduğu kurumdan üzerindeki aktif işler bittiğinde sistem tarafından bir gün sonra otomatik silinir.

Kadrosunun bulunduğu kurum dışında ders tamamlaması bulunan öğretmen/idareci;
Atama/özlük birimince ders tamamlaması işlendikten bir gün sonra hem kendi kadrosunun bulunduğu kuruma hem de ders tamamlaması bulunan kuruma eklenir.

Kadrosunun bulunduğu kurum dışında görevlendirmesi ve ders tamamlama kaydı bulunan idareci/öğretmen;
Atama/özlük birimince ders tamamlaması işlendikten bir gün sonra DYS sisteminde hem görevli olduğu kuruma hem de ders tamamlaması olan kuruma eklenir.

Ücretli öğretmenler atama birimlerince ücretli öğretmen görevlendirme modülüne işlendikten/görevlendirmesi sonlandıktan bir gün sonra ilgili okulun DYS sistemine eklenir veya çıkartılır.
Öğretmen iken idareci (Müdür Yetkili, Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı Vb.) olarak görevlendirilenler öğretmen rollerindeki işleri bitirmeden DYS sistemine giriş yapamamaktadırlar. Bu durumla karşılaşanlar DYSWEB üzerinden giriş yaparak öğretmen rollerindeki aktif yazıları bitirmeleri durumunda ertesi gün DYS sistemini kullanabileceklerdir.

Yukarıdaki açıklanan sürecin sağlıklı yönetilebilmesi için öğretmen/idareci MEBBİS kayıtlarının (Başlama/Ayrılma) zamanında işlenmesi ve kişilerin DYS sisteminde üzerlerinde aktif iş bulunmaması gerekmektedir. Kurumunuzda bulunmaması gereken personelin takibi için okul müdürlüğünce önce MEBBİS kayıtlarına bakılması, sonra üzerinde aktif iş bulunup bulunmadığına bakılması gerekmektedir. MEBBİS kayıtlarında yapılan güncellemeler DYS sistemine bir gün sonra yansımaktadır. Süreç otomatik olarak işlediği gibi okul müdürlerince DYS yönetici rolü kullanılarak iptal ve ekleme işlemleri manuel de yapılabilmektedir. 

Kadrolu öğretmenler DYS sistemine https://dysweb.meb.gov.tr/ adresinden veya MEB Ajanda kullanarak MEBBİS bilgileriyle, ücretli öğretmenler ise https://dysweb.meb.gov.tr/ adresinden edevlet girişi ile DYSWEB ekranına ulaşabilirler.

Ad veya soyadı değişen personel için Okul Müdürünce DYS rolünde yapılması gerekenler,

Öncelikle İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü özlük şubelerince personelin nüfus bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Bu güncelleme yapıldıktan sonra okul müdürü DYS yönetici rolünde “Personel Ekleme\Güncelleme\Sorgulama”  ekranından kimlik bilgisi düzeltilecek personelin TC kimlik numarasını yazdıktan sonra sırasıyla “Sorgula”, ”MEBBİS”,”Güncelle” ve “Kaydet” butonlarına tıklanarak personel bilgisi DYS sisteminde de güncellenmesi sağlanır.

Kaynak: Webdeöğren

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı