Doğum İznine Kaçıncı Ayda Çıkılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Doğum iznine kaçıncı ayda çıkılır? Doğum izni kaçıncı ayda başlıyor? Doğum izni kaçıncı ayda başlar? Doğum izni kay aydır ve hangi ayda izne çıkılır? Doğum iznine kaçıncı haftada çıkılıyor?
Doğum iznine ilişkin detaylar haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

Doğum iznine çıkacak olan kadınlar, 32. haftada çıkabilirler. Ancak doktor raporu ile, bu süreyi 37. haftaya kadar uzatabilirler. Geç çıkılan süreler, doğum sonrasına eklenebilir ve doğumdan sonra kullanılma hakkı mevcuttur.


Doğum izni nasıl ve ne zaman başlar ve biter?
Doğum izni, doğum öncesi 8 hafta ve doğum sonrası 8 hafta olmak üzere toplamda 16 haftadan oluşmaktadır.
Bu süre hesaplanmasında, doğum izni süresi hesabında gebelik 40 hafta olarak ele alındığından kadın işçi gebeliğinin 32. haftasını tamamlaması itibariyle doğum iznine ayrılabilmektedir.
32. Hafta öncesinde doğum iznine çıkma hakkı var mı?
Bu durum, çalışanın yaşadığı gebelik süresine göre değişiklik göstermektedir. 32. Hafta öncesi doğum iznine ayrılma şartlarından biri, "çoklu gebelik durumlarında, doğum öncesi izin süresi 10 hafta olarak belirlenmiştir." 
Ayrıca hamile çalışanlar, hamileliklerinin 32. haftasından 37. haftasına kadar çalışmalarına izin veren bir rapor alabilirler.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Doğum İznine Kaçıncı Ayda Çıkılır?Doğum İznine Kaçıncı Ayda ÇıkılırDoğum IzniDoğum Izni Kaçıncı Ayda BaşlarDoğum Izni Kaçıncı Ayda BaşlıyorDoğum Iznine Kaçıncı Haftada çıkılırDoğum Iznine Ilişkin HaberlerDoğum Izni Süresi Ne Zaman BaşlarDoğum Izni Süresi Ne Zaman BiterDoğum Izni Erken Başlayabilirmiçoklu Gebelikte Doğum Izni Süresi ArtarmıDoğum Izni Süresi Neye Göre BelirlenirAnne Ve Babalar Için Tüm Yönleriyle Doğum Izni UygulamasıDoğum Iznine Kaçıncı Haftada çıkılır 2023?32 Haftadan önce Doğum Iznine çıkılabilir Mi?32 Haftadan önce Doğum Iznine çıkılabilir Mi6 Ayda Doğum Iznine çıkılır Mı?6 Ayda Doğum Iznine çıkılır MıAnalık Iznine Ne Zaman çıkılır?Analık Iznine Ne Zaman çıkılırDoğum İzni Hakkında Bilinmesi GerekenlerDoğum Izni NedirNasıl HesaplanırDoğum İzni Kaç Gün 2023Doğum İzni Kaç Gün 2024Doğum İzni Kaçıncı Haftada BaşlarDoğum Izni Süresi Kaç Gün Ve Kaç HaftaDOĞUM İZNİ KAÇ GÜN SÜRER?DOĞUM İZNİ KAÇ GÜN SÜRERHamilelikte çalışamaz Raporu Kaçıncı Haftada AlınırDoğum Izni HESAPLAMADoğum Izni ücretiAsgari ücretli Doğum Izni Kaç GünDoğum Izni 24. Hafta Ne Zaman YasalaşacakDoğum Izni 32.hafta Bitince Mi BaşlarDoğum Izni 37. Hafta Bitince MiDoğum Izninde Maaş Alınır MıKaçıncı AydaDoğumIzinDoğum Izni Kaçıncı AydaKaçıncı Ayda çıkılıyorKadınMemular Kaçıncı Ayda Doğum Iznine çıkabilirIşçiler Doğum Iznine Kaçıncı Ayda çıkar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol