Doğalgazı Daha Az Yakara, Evinizin Daha Sıcak Olmasını Sağlayan Yollar

Alüminyum folyo ve balonlu naylon gibi şeyler çeşitli amaçlar için kullanılır, ancak kesinlikle ısıyı evin içinde tutmak için değildir. Evinizi nasıl ısıya dayanıklı hale getirebileceklerini okuduktan sonra onlara bakışınız değişecek. Ve sadece ısıyı hapsedebilen onlar değil, aynı zamanda tüm maaş çekini harcamanızı gerektirmeyen birkaç başka yöntem de var.

1. Zemini halılarla örtün.
Halılar , ısı yalıtımı söz konusu olduğunda fiberglas kadar iyidir ve zeminin kendisinden on kat daha iyidir. Isıyı içeride tuttukları için enerji maliyetlerini ve dolayısıyla sera gazı emisyonlarını azaltabilirler . Kaybın mümkün olduğunca az olması için bir odanın duvardan duvara halı kaplanması en iyisidir. Sadece bu da değil, tüylü kilimler sizi ve ayaklarınızı daha sıcak hissettirerek termostatınızı yükseltmenize engel olur.

2. Radyatörlerin arkasına alüminyum folyo koyun.

Dış duvarlara takılan radyatörler genellikle bu duvarlardan ısı kaybına neden olabilir. Bununla savaşmanın akıllıca bir yolu , ısının odanıza geri itilmesi için radyatörlerin arkasına alüminyum folyo uygulamaktır . Sen edebilirsiniz Mutfağında sahip folyo kullanmak çok kaliteli olması gerekmez.

3. Pencerelere plastik baloncuklu naylon koyun.

Pencereler gerçekten de ısı kaybının en büyük kaynaklarından biridir ve balonlu naylon bunu kolayca durdurabilir. Tek camlı bir pencerede ısı kaybını %50'ye kadar , çift camlı bir pencerede ise %20'ye kadar azaltabilir . Balonlu sargıyı uygulamak için ihtiyacınız olan tek şey bir makas ve sargıyı pencereye yapıştırmak için bir sprey. Evinize daha fazla ışık girmesine izin vereceğinden, daha büyük baloncuklu sargı satın almanız önerilir.

4. Radyatörlerinizin üzerine raflar yerleştirin.

Çok yüksek tavanlarınız varsa veya radyatörünüz bir pencerenin altına yerleştirilmişse, bir  raf ısıyı avantajınıza yönlendirecektir. Tavanınızın üstüne çıkan ısı yerine  rafa çarparak yön değiştirecektir . Radyatörünüzün uzun perdeli bir pencerenin altında olması durumunda, ısı genellikle pencere ile perdeler arasında hapsolur. Ancak, küçük bir raf takarsanız, ısının pencereden kaybolmasını önleyebilirsiniz.

5. Tavan vantilatörlerini saat yönünde dönecek şekilde ayarlayın.

Tavan vantilatörlerinizin dönüşünü yılın soğuk aylarında saat yönünün tersine saat yönünde değiştirmeniz çok önemlidir . Bu onların tepede sıkışan sıcaklığı alt seviyelerde size geri göndermelerini sağlayacaktır. Bu ufak değişiklik, ana kaloriferiniz daha az çalışacağından ısıtma maliyetlerinde %10'a varan tasarruf sağlayabilir . Enerjiden tasarruf etmek için bir oda boşsa fanı kapatmanız gerektiğini unutmayın.

6. Bir kapı süpürmesi kurun.

Bazen kapının altından evimizden ne kadar ısı çıktığını fark etmeyiz. Bir  kapı süpürme olan  ince, uzun süpürge gibi size kapının içinde yüklemeniz gerekir söyledi. Çok ucuz ve montajı kolaydır ve kapınızın uzunluğuna göre kesebilirsiniz. Yerleştirmek için sadece 4-5 vidaya ihtiyacınız olacak ve o soğuk esintiyi ait olduğu yerde dışarıda tutacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol