Bir Bira Kaç Promil?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir şişe bira, kaç promil eder? Kaç tane bira içersen, kanında alkol görünmez? Bir bira kaç promil ediyor? Bir şişe bira içtikten sonra, araba kullanılır mı? Biranın içinde, ne kadar alkol var? Bir bira içtikten sonra, araba kullanılır mı? Bir bira kanda çıkar mı?
Öncellikle şunun altını çizmemizde fayda bulunmaktadır. "Özellikle alkol aldıktan sonra araba kullananlar, biranın  ne kadar alkol içerdiğine dair sorulara yanıtlar aramaktalar. Alkol aldıktan sonra, araba kullanmak, trafiğe çıkmak kesinlikle yanlış bir durumdur. Eğer alkol adıysanız, trafikten uzak durmanızda yarar vardır." 
 

Peki bir bira kaç promildir?
 

1 Bira yaklaşık olarak 33 ila 53 oranında promil değerine sahiptir. Bu promil oranı biranın 33 cl veya 50 cl olmasına göre değişiklik gösterir. 33 cl biranın promil değeri, 50 cl biraya göre daha düşüktür. Yani tükettiğiniz biranın kaç cl miktarı, kanınızda çıkacak alkol oranıyla orantılıdır.

1 Şişe bira içtikten sonra araba kullanılır mı?

Türkiye'de ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetinde çalışan sürücülerin alkollü olarak trafiğe çıkmaları tümüyle yasaklanmıştır, diğer sürücüler içinse yasal sınır olarak bir litre kanda yarım gram alkole eşit olan, 0.50 Promil belirlenmiştir.

Bir Bira Kaç Promil Olarak Görünür?

Bir bira içtikten sonra beklenebilecek promil değeri, bira tipine, hacmine ve alkol oranına bağlı olarak değişir. Ortalama bir bira (330 ml ve %5 alkol oranı) tüketildiğinde, bir erkek için yaklaşık 0.2-0.3 promil, bir kadın için ise yaklaşık 0.3-0.4 promil artış yaşanabilir.

Ancak bu değerler, yukarıda belirtilen faktörlere göre değişebilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak