Bilgisayarınızla Başka Bir Bilgisayara Nasıl Bağlanırsınız

Kimi zaman kendi bilgisayarınıza ya da farklı bir bilgisayara bağlanarak dosyalarınıza ulaşmak isteyebilirsiniz. Özellikle çalışan birçok kişinin tercih ettiği bu yöntem zaman kaybınızın önüne geçmektedir. Sadece bilgisayarınızla başka bir bilgisayara bağlanma değil aynı şekilde bir başkasının da sizin bilgisayarınıza bağlanarak işlem yapmasını sağlayabilirsiniz. Bulut dosya depolama servislerinin yanı sıra sıkça tercih edilen bilgisayarınızı başka bir bilgisayara nasıl bağlarsınız buna değineceğiz.

Bilgisayarınızla başka bir bilgisayara bağlantı yapmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardın arasında en çok tercih edilen TeamViewer kullanım açısından da oldukça kolaydır. TeamViewer uygulamasını bilgisayara indirerek bilgisayarınızın ekranından farklı bir bilgisayara bağlanıp işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat bunda her iki taraftaki bilgisayar kullanıcılar IP adresini tanımlatmaları gerekmektedir.

Daha profesyonel bir bağlanma için öncelikle bilgisayarınızda uzaktan erişime izin vermelisiniz.  Denetim masasından bu işlemi yaparak izinleri verebilirsiniz. Sonrasında sisteme kullanıcı eklemeniz gerekmektedir. Bağlanmak istediğiniz sistemin adını bularak kullanıcıyı ekledikten sonra kullanıcıyı seçip bağlan dediğinizde bilgisayarınızla başka bir bilgisayara bağlanmış olacaksınız.

Bu programlar ve işlemler ihtiyaç duymadan uzaktan masa üstü bağlantısı yapmak istediğiniz de Chrome uzaktan masaüstü eklentisini tercih edebilirsiniz. Bu eklentinin her iki bilgisayarda da kurulu olmuş olması gerekmektedir. Tarayıcınızın Google Chrome olmasına dikkat etmelisiniz. Eklenti kurulduktan sonra uzaktan bağlantıları etkinleştirip şifre belirlemelisiniz. Uzaktan masaüstü erişimini gerçekleştirmek için belirlediğiniz şifre ile karşı taraftaki bilgisayara bağlanabilirsiniz. Chrome uzaktan masaüstü erişimi oldukça kolay ve pratik bir yöntemdir. Herhangi bir programa ihtiyaç duymadan işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Bilgisayarımı başka bir bilgisayara bağlama konusunda sizlere yardımcı olacak olan bu yöntemler en çok tercih edilen yöntemlerdir. Zaman kaybı olmadan bilgisayarlar arası dosya ve diğer işlemlere ulaşmanızı sağlar. Uzaktan masaüstü bağlantısı yaparak çalıştığınız bilgisayara rahatlıkla farklı bilgisayara aktarımlar yapabilirsiniz.

Dosya aktarımı dışında yardımınıza ihtiyacı olan kişilere de uzaktan bağlantı yaparak yardımcı olabilirsiniz. Bilgisayarınızla başka bir bilgisayara bağlanarak yapmak istediğiniz işlemlerinizi kolay yoldan halledebilirsiniz. Uzaktan masaüstü erişimi birçok çalışanın tercih ettiği ve sorun çözmede kullandığı yöntemlerden biridir.

Bilgisayardan başka bilgisayara bağlanmak!

Aslında bunun için Windows’un uzak masaüstü aracı bulunuyor. Ancak günümüzde daha stabil programlar geliştirilmiş durumda. Her iki tarafında kalibre edilmesinde daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Bunun için sizlere bir uygulama önerimiz olacak elbette. Bu uygulamanın adı ise çok uzun yıllardır kullandığım TeamViever oluyor.

https://www.teamviewer.com/tr/ Bu adres üzerinden teamviever programını indirin.

Ücretsiz ticari olmayacak şekilde kurulumu kişisel olarak ilerletip kurun. Program kurulduktan sonra programı başlatın.

TeamViever kullanımı!

TeamViever programını açtıktan sonra yapmanız gereken her iki bilgisayarın da programı açması ve kimin bilgisayarına bağlanacaksanız eğer o bilgisayarın ID ve şifresini size söylemesi sizinde bilgileri girip bağlan demeniz. Hepsi bu kadar.

Kaynak : Mobil13

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol