Arabada Klima Açmak Çok Yakıt Tüketir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Klima açıkken, muhtemelen Km başına %5 harcama yapacaksınız . Bu da aracınızın modeline ve klima açıkken ne yaptığınıza bağlıdır. Yüksek hızda çalışan bir sürücü, AC açıkken yaklaşık %10 benzin kullanıyorsa, yavaş bir sürücü daha fazla harcayacaktır.
Bazıları tarafından biraz efsane olarak kabul edilir, ancak aslında doğrudur.

Pencerelerin açık olması size yakıta mal olabilir, ki bu şimdiye kadar hemen hemen herkesin bildiği gibi ancak klima da olabilir, bu da yakıt tüketimini %8-10 oranında artırabilir.
Konu klima mı açık pencere mi kararına gelirsek, klimayı düşük motor devrinde çalıştırmak ekstra stres ve talep oluşturarak yakıt tüketiminin artmasına neden olduğundan, camlarınızı yaklaşık 55mph hıza kadar açmak daha ekonomiktir. 55mph'nin üzerinde, açık pencerelerin neden olduğu ekstra sürtünmenin aksine air con'u çalıştırmak daha iyidir.

Kullandığınız her aksesuar, arka cam buğu çözücüsü veya radyo bile motorunuzdaki yakıtla şarj olan pilin gücünü tüketir. Aksesuarları yalnızca ihtiyacınız olan minimum süre boyunca kullanmaya çalışın.

Sistemin yağlanması ve sızıntı olmaması için aracınızın klimasının iki haftada bir (gerekli olmasa bile) en az beş dakika çalıştırılması gerektiğini unutmayın, ayrıca klimanızın bakımını yapmak için bir klima bakım şirketi kullandığınızdan emin olun . 

Alıntı

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al