Ağırlık Ölçme Aletleri Nelerdir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ağırlık Ölçümü Nedir?
Ağırlık, bir nesnenin veya bir maddenin miktarının ne kadar ağır olduğunu belirler. Daha fazla ağırlığa sahip bir vücut , bir fil veya otobüs gibi ağır kabul edilir. Öte yandan ağırlığı daha az olan bir cisme hafif denir. Bir tüy, bir yaprak ve bir baloncuğun hepsi hafiftir . Ayrıca iki veya daha fazla nesneyi karşılaştırıp hangisinin daha ağır veya daha hafif olduğunu belirleyebiliriz.
Farklı şeylerin ağırlıklarını belirlemek için farklı tartı makinelerimiz veya terazilerimiz var . Bir nesnenin ağırlığı farklı tartı terazileri kullanılarak ölçülebilir. Terazi veya terazi, ağırlığı veya kütleyi ölçmek için kullanılan bir cihazdır . Bunlar aynı zamanda kütle terazileri, ağırlık ölçüm terazileri, kütle terazileri ve ağırlık terazileri olarak da bilinir.

Ağırlık Ölçü Birimleri
Ağırlık Ölçümünün Metrik Birimleri

Aletleri kullanarak gram (g) ve kilogram (kg), bir nesnenin ne kadar ağır olduğunu ölçer. Uluslararası Birim Sistemi (SI), evrensel olarak ölçümler için standart olarak kullanılan metrik sistemdir. Kütlenin (veya ağırlığın ) SI birimi kilogramdır ( kg). Yiyecek satın aldığımızda gram, kilogram gibi ağırlık birimleriyle ölçülür .

Gram: Gram, kütlenin (veya ağırlığın ) metrik birimidir . Gr olarak kısaltılır .

Ağırlık Ölçme Araçları Nelerdir?
El kantarı,
Kantar,
Dinamometre olarak karşımıza çıkar.
Bu araçları yakından tanımamız gerekirse;


Dinamometre

Kantar
agirlik olcme
kütleyi ölçmek
El kantarı

Kütle Ölçmek İçin Kullanılan Araçlar
Kütle ölçme aletleri isimleri beş adettir ve kütle ölçümlerinde oldukça etkilidir. İnsanların değişmeyen miktar olan kütleyi ölçmek ve günlük alışverişlerinde kullandığı bu ölçüm araçları;

Hassas ya da eşit kollu terazi
Tartı
Baskül
Elektronik tartı olarak bilinir.
Kütleyi Ölçen Aracın Adı Nedir?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al