23 Nisan'ı Kutlamak Zorunlu mu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okullarda 23 Nisan gibi milli bayramları kutlamak zorunlu mu? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlamayan okul idaresi, suç işler mi? 23 Nisan gibi ülkemiz için çok önemli olan bir günü kutlamayan okul müdürü, ceza alır mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yıllardır her sene büyük coşkuyla okullarda kullanır.

Her sene milli bayramlarda, özellikle okullar törenler düzenleyip, bayram tadında bir gün geçirilmesini sağlamaktadır.

Peki 23 Nisan gibi önemli bir günü kutlamayan, bu özel günde her hangi bir tören yapmayan okul müdürü, suç işlemiş olur mu? Okullarda tören yapma zorunluluğu var mı?

Okullarda tören yapmak ve milli bayramları kutlamak zorunludur. Eğer okul müdürü kafasına göre 23 Nisan törenleri yapmıyorsa, o okul müdürü suç işlemiş olmaktadır.

Madde 69  (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) "Öğretmenler, okulda yapılan her türlü resmî toplantılar ve yerel kurtuluş günleri ile millî bayramlarda bulunmak zorundadırlar".

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol