18 Mart Şehitler Günü İle İlgili Konuşma Metni

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Çanakkale Zaferi, tüm dünyaya meydan okuyan, dönemin en gelişmiş ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın kazandığı şanlı bir zaferdir.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu anıtlaştırdığı yerdir Çanakkale.

Çanakkale aynı zamanda Türk milleti olarak vatanımıza, bağımsızlığımıza ve bizi biz yapan kutsal değerlere olan bağlılığımızın da simgesidir.

Bugün, 18 Mart Şehitler Günü, aynı zamanda “Çanakkale Zaferi”nin …. Yıldönümü.

Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu, belirleyici bir rol oynamıştır.

Millet olma bilincinin tohumlarının atılarak, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan, bir prestij ve azmin mücadelesidir.

Çanakkale Muharebeleri, 1. Dünya Savaşı'nın en önemli ve hassas bölümünü teşkil eder.

Çanakkale  Savaşı, ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz, 500 bin evladını bu savaşta şehit vermiştir.

Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.


Çanakkale  Zaferi'nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.

Bu konuda, Şehit Ailelerimizin ve Muharip Gaziler Derneğimizin, çok önemli bir sorumluluğu üstlendiklerini görüyoruz.

Şehit Ailelerimiz, yaşadığımız pek çok sıkıntılı dönemde ortaya koydukları, sağduyulu ve kararlı tutumla, milletimizin vicdanı haline (bilgi yelpazesi.net) gelmiştir.

Gazilerimiz, toplumumuzun milli hafızasını oluşturmaktadır.

Milletimiz, ne zaman kendini darda hissederse, gazilerimizi dinlemesi, gazilerimizin ve şehitlerimizin vatan sevgisi çizgisine dönmesi, yeniden dirilmesi için yeterli olacaktır.

Çanakkale Savaşı ortaya koymuştur ki, her ne sebeple olursa olsun savaş; büyük bir yıkımı, insanlık onurunun ayaklar altına alınmasını ifade eder.

Türk Milleti, kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, bu savaşta ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.

İnsanlık, geçmişin hatalarından gerekli dersleri çıkararak,  dünyanın çeşitli bölgelerinde süren çatışmaları sonlandırmalıdır.

İnsanların hiçbir ayırım gözetmeden ve gelecek kaygısı duymadan; huzur, sevgi ve kardeşlik içinde bir arada yaşayacakları, barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır.

Çanakkale Zaferi'nin … Yıldönümünde,

Büyük Önder Atatürk'ü,

Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi,

Şehitler Günü münasebetiyle, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Ruhları şad olsun…

Anahtar Kelimeler:
18 Mart Şehitler Günü İle İlgili Konuşma Metni18 Mart Şehitler Günü İle İlgili Konuşma Metni Pdf18 Mart18 Mart Konuşma Metni18 Mart çanakkale Zaferiçanakkale ZaferiÇanakkale Zaferinin Kaçıncı Yılı18 Mart Nedir18 Martın önemi18 Martın önemini Anlatan Konuşma Metniçanakkale Zaferinin önemini Anlatan Konuşma Metniçanakkale Zaferinin Kaçıncı YıldönümüZaferçanakkaleçanakkale Geçilmezçanakkale Zaferi Etkinlikleriçanakkale Zaferi Için Konuşmaçanakkale Zaferi öğretmen Konuşma Metniçanakkale Zaferi Oratoryosuçanakkale Zaferi Piyesiçanakkale Zaferi Nedirçanakkale Zaferinin önemini Anlatan Konuşma Metni Pdf18 Mart Şehitler Günü18 Mart Şehitler Günü Konuşma MetniŞEHİTLER GÜNÜ İLE İLGİLİ KONUŞMA METNİ18 Mart Çanakkale Zaferi Konuşma Metni18 Mart Çanakkale Zaferi Ile Ilgili Konuşma Metni Yazısı18 Mart Çanakkale Savaşı Ve Zafer Konuşma Metni18 Mart Ilk Ne Zaman Kutlandı?18 Mart Ilk Ne Zaman Kutlandı18 Mart Tam Olarak Nedir?18 Mart Tam Olarak NedirÇanakkale Zaferi Nedir Kısa Bilgi?Çanakkale Zaferi Nedir Kısa Bilgi18 Mart Günü Ne Günüdür?18 Mart Günü Ne GünüdürÇanakkale Zaferi Günün Anlam Ve Önemi Konuşma Metniçanakkale şehitlerini Anma GünüŞehitlerimizle Ilgili YazıŞehitlik KonuşmasıÇanakkale Ile Ilgili Kısa Konuşma2023 Yılı 18 Mart Şehitler Günü Konuşma Metni18 Mart Konuşma Metni KısaŞehitler Günü Konuşma Metni örneği18 Mart Öğrenci KonuşmasıVatan Ve şehitlik Ile İlgili Kompozisyonşehitler Günü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol