VELİ TOPLANTISI TUTANAĞI

Veli Toplantısı Tutanağı Örneği İNDİR

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 

 ……………… ANAOKULU

… YAŞ … ŞUBESİ SENE BAŞI VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI NO: 1

TOPLANTI YERİ: …………..

TOPLANTI TARİHİ: …/…/……

GÜNDEM MADDELERİ

 1. Açılış, yoklama, gündem maddelerinin okunması, 

 2. Okul-Aile işbirliğinin öneminin vurgulanması.

 3. Uyum haftası ile ilgili bilgi verilmesi.

 4. Eğitim-öğretim hakkında bilgi verilmesi.

 5. Covıd-19 salgını ile ilgili okulda alınan önlemler ile ilgili görüşülmesi.

 6. Dilek ve temenniler,

 7.  Kapanış.

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM VELİ TOPLANTI TUTANAĞIDIR

 1. Toplantı ……………… tarihinde saat ……… da başladı. Öğretmen iyi dilekleriyle, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için sağlıklı bir yıl dileyerek toplantıyı başlattı. Toplantıya katılan velilere teşekkür edilerek velilerle tanışıldı. Gündem maddeleri okundu. Velilere okunan gündem maddelerinin dışında görüşmek istedikleri konular soruldu, özel olarak paylaşmak istedikleri konuların toplantı sonrası bireysel olarak görüşülmesine karar verildi.
   

 2. Eğitimde öğretmen veli ve okul işbirliğinin olması gerektiği vurgulandı. Sadece öğretmenin çabasıyla çocuklarının istenilen, iyi noktalara gelemeyeceği vurgulandı. Çocukları ve velileri eğitime daha fazla katabilmek için her gün interaktif etkinlikler ve hafta sonları ve tatil günlerinde de tekrar etkinlikleri yapılacağı söylendi. Bu etkinliklerin daha çok önceki yıllarda uygulanan uzaktan eğitim etkinlikleri gibi yapılacağından fakat zaman zaman da alınan çıktıların evde çocuk tarafından yapılması isteneceğinden ve çocuğun evde yapacağı etkinliklerde de zaman zaman velilerin yardımının isteneceğinden bahsedildi.
   

 3. Uyum haftasında her sınıf için saatler belirlendiği söylenerek sınıfın eğitim saati velilere söylendi. Okulumuzda  pandemi süreci ile ilgili yapılan çalışmaları velilerin o gün görebilecekleri söylendi.
   

 4. Milli Eğitim Bakanlığının son resmi yazısında Eğitim-Öğretimin normal saatlerinde ve Maske-Mesafe-Hijyen koşulları dikkate alınarak normal koşullarda yapılacağının yazdığı; eğitim öğretimin önceden olduğu gibi 50*6 saat yani toplam 5 saat olacağı belirtildi. İlerleyen günlerde salgının durumuna göre farklı resmi yazıların gelebileceği özellikle belirtildi.
   

 5. Pandemi süreci sebebiyle okulda ve sınıflarda covıd-19 küresel salgını ile mücadele kapsamında maske, ateş ölçer ve dezenfektan bulunduğu söylendi.
  Covıd-19 salgını kapsamında sınıfta veya okul bahçesindeki etkinliklerde kesinlikle maskenin çıkartılmaması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi ve temas gerektirmeyen etkinliklerin yapılması, ayrıca sık sık dezenfektan ile el temizliğinin yapılması ve maskelerin günlük olarak yenilenmesi gerektiği belirtildi.

  Covıd-19 salgını kapsamında sınıf oturma düzeninin sosyal mesafeye uygun (öğrenciler yüz yüze olmayacak şekilde) olması gerektiği söylendi. Olası bir acil durumda ilgili kişinin hemen okulda önceden hazırlanmış izolasyon odasına götürülüp yetkili sağlık çalışanlarına haber verileceği söylendi. Ayrıca velilerin kesinlikle okul binasına alınmayacağı ve bunun kontrolünün okul idaresi ve nöbetçi öğretmen tarafından sağlanacağı söylendi.

  Yaş itibarı ile Okul öncesi temassız durmasının zor olduğu bu yüzden teması önleyici tedbirlerin tavizsiz uygulanması gerektiği aktarıldı. Eve girmeden önce çocuklara mutlaka banyo yaptırılması ve okul eşyalarının dezenfekte edilmesi gerektiği söylendi.

   

 6.    Sayın velilerim;

Çocukların çocuklarınıza ortak kullanım alanlarında bulunan  eşyalara ve yüzeylere (servis ve toplu ulaşım araçlarındaki tutamaklar, kapı kolu, tırabzan, duvarlar vb.) dokunmamasını sıkça hatırlatın;  dokunması hâlinde elini yüzüne, ağzına, burnuna ve gözüne temas etmemesi gerektiğini ve elini sabunla yıkaması gerektiğini belirtin.

Ellerini belirli aralıklarla sabun ve su ile yıkamasını, sabun ve suyun bulunmadığı durumlarda kolonya veya antiseptik madde ile temizlemesini. Kişisel hijyenine dikkat etmesini, Maskesini uygun şekilde kullanmasını ve yanında yedek maske bulundurmasını Okul idaresinin belirlediği hijyen kurallarını öğrenerek bu kurallara uymasını  Okulda ve sosyal alanlarda sosyal mesafeye dikkat etmesini, Arkadaşlarıyla yiyecek, içecek ve araç gereçlerini paylaşmamasını hatırlatınız.

Bakanlığımız ve yetkili kurumlarca yapılan açıklamaları takip ediniz. Çocuğunuzun dengeli ve sağlıklı beslenmesine, uyku düzenine özen gösteriniz. 

Çocuğunuzun sağlık durumunu takip ediniz. Yüksek ateş, öksürük ya da başka bir hastalık belirtisi varsa idareyi bilgilendirerek okuluna göndermeyiniz. Mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurunuz. Her gün temiz kıyafet ile okula gitmesini sağlayınız.

Öğrencimizin mümkünse kronik hastalığı olan ya da 65 yaş üzeri kişiler tarafından okula bırakılmamasına ve her gün aynı kişi tarafından okula bırakılıp alınmasına dikkat ediniz. Okul yönetimi tarafından öğrencimize verilecek olan bez maskeleri her gün uygun şekilde temizleyiniz. Acil durumlar dışında okul alanına (servis, sınıf, bahçe vb.) okul idaresini, öğretmenini veya görevlileri çağırmadan girmeyiniz. Acil durumlar haricinde okul bahçesine girmeyiniz. Okul alanına girmeniz gereken durumlarda öncelikle görüşeceğiniz kişiden randevu alınız.

Okulda bulunduğunuz süre içerisinde; Okul hijyen kurallarına uyunuz, Sosyal mesafeye dikkat ediniz, Görüşmelerinizi en kısa sürede tamamlayınız. Okul idaresi ve öğretmenler ile iletişimi, uzaktan erişim (telefon, SMS, e-posta vb. ) ile sağlayınız. Öğrencimiz eve döndüğünde gerekli hijyeni sağlayıp sağlamadığını takip ediniz: Ayakkabı ve kıyafetlerini değiştirerek çıkan ayakkabı ve kıyafetlerini havalandırmasını sağlayınız, Elini ve yüzünü sabunla en az 20 saniye yıkamasını sağlayınız. (Ağız ve burun hijyenini sağlayınız, mümkünse duş aldırınız.)

Sağlıklı ve verimli bir eğitim öğretim yılı geçirmemizi temenni ederim

8. Kapanış.

 

                                                                    Okul Öncesi Öğretmeni                                                       Müdür Yardımcısı

 

 

UYGUNDUR.

 

…/…/……

 

 

Okul Müdürü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol